Wycinanie ploterowe – Poznań

portaart.pl > Wycinanie ploterowe – Poznań

Cięcie ploterem w Poznaniu

Potrzebujesz gadżetów marketingowych w nietypowych kształtach? W PortaArt oferujemy między innymi usługę profesjonalnego cięcia ploterem. Nasza siedziba mieści się w Poznaniu, jednak obsługujemy klientów z całej Polski. Odezwij się do nas i opisz, czego potrzebujesz, a my pomożemy Ci w przygotowaniu plików. Ważne jest, żeby przesłany plik był zapisany jako grafika wektorowa. Nie wiesz jak to zrobić? Nasz zespół grafików pomoże Ci z realizacją projektów.

Zastanawiasz się jak wyciąć skomplikowany kształt albo coś wygrawerować? Zapomnij o nożyczkach i różnego typu nożach. Z pomocą w precyzyjnym cięciu dowolnego kształtu przychodzi urządzenie zwane ploterem. Wycinanie ploterem oraz grawerowanie z jego pomocą jest coraz popularniejszą usługą, która podbija rynek, zarówno poligraficzny, jak i modowy, ponieważ cięcie ploterem nie ogranicza się tylko do papieru, ale jest możliwe na różnych materiałach.

Komputerowe urządzenie peryferyjne znane powszechnie jako ploter służy do obróbki dużych powierzchni płaskich. Trzy najbardziej popularne rodzaje ploterów to tnące, nanoszące obraz oraz grawerujące. Żeby uzyskać zamierzony efekt, potrzebne jest oprogramowanie do pracy z projektami graficznymi. W przypadku pracy z ploterem wykorzystuje się grafiki wektorowe. Przygotowany projekt przesyłany jest do plotera, który wykonuje pracę.

Wycinanie ploterowe – zastosowanie

Plotery grawerujące wykorzystuje się przy pracy ze styropianem, kamieniem, czy szkłem (piaskowanie napisów). Plotery tnące wykorzystywane są w poligrafii do wycinania znaków w folii samoprzylepnej. Używane są też w branży odzieżowej do wycinania z tkanin i skór elementów ubrań oraz butów. Bardzo często też efekty pracy ploterów tnących służą działaniom marketingowym. Nowoczesne plotery są w stanie wyciąć nawet najbardziej skomplikowane kształty, dlatego też często drukuje się na nich materiały reklamowe. Bardzo często wycinane są napisy oraz różnego rodzaju szyldy. Bardziej skomplikowane wzory są najczęściej wykrywane w specjalnej folii przeznaczonej do nadruku na tekstyliach. Bardzo często możemy spotkać kubki, długopisy, czy koszulki z logiem jakiejś firmy. Te rzeczy nie powstałyby bez udziału plotera tnącego. Z tego też powodu bardzo popularne jest obecnie wycinanie ploterowe. Poznań oraz każde duże miasto w Polsce z pewnością posiada, co najmniej kilka punktów oferujących takie usługi. Jeżeli zależy Ci na rzetelnej obsłudze, to odwiedź nasz punkt lub zadzwoń i zapytaj o ofertę.