Druk na drewnie – Poznań

portaart.pl > Druk na drewnie – Poznań

Drukowanie na drewnie daje duże możliwości, jeśli chodzi o przemysł meblarski oraz aranżację wnętrz. Tworzenie indywidualnych projektów na wytrzymałym materiale, jakim jest drewno, to usługa, z której korzystają klienci indywidualni, jak i architekci. Nadruk na drewnie sprawdza się doskonale również na gadżetach lub drobnych akcesoriach. Zobacz, jakie dokładnie możliwości daje drewno w reklamie i nie tylko.

Drukowanie na drewnie – jak to się robi?

Druk UV to metoda, która jest wykorzystywana do zadrukowywania powierzchni płaskiej za pomocą tuszu polimerowego i utwardzanie go światłem UV. Technologia używana do tego celu przypomina nieco drukarki domowe wyposażone w głowice, które dystrybuują mikrokrople tuszu. Różnica polega na tym, że następnie utwardzany jest promieniami UV. Daje to natychmiastowy efekt w postaci utrwalonego i wyschniętego tuszu. Metoda ta jest jedną z nielicznych, które nadają się do zastosowania na powierzchniach z chropowatą fakturą. Druk na sklejce czy też drewnie wykonany w tej technologii jest niezwykle trwały i odporny na czynniki zewnętrzne, a także zmiany temperatury. Taki projekt nie blaknie pod wpływem słońca i nie zmienia koloru po pewnym czasie. Elementy mebli czy materiały reklamowe zyskują dzięki zadrukowaniu indywidualny i wyjątkowy charakter. Co więcej, sposób, w jaki wytwarzane są wzory, nie wydziela toksycznych oparów i jest bezpieczny dla zdrowia. Druk UV na drewnie oraz na innych materiałach można spokojnie przechowywać we wnętrzach mieszkań, ponieważ jest w pełni nieszkodliwy dla zdrowia. Produkty wykonane z pomocą tej metody przez długi czas pozostają w doskonałym stanie, ponieważ tusz nie odpryskuje, nie pęka i nie łuszczy się.

Nadruk UV na drewnie. Jakie daje możliwości?

Drukowanie na drewnie jest bardzo pomocne nie tylko w meblarstwie, ale także przy produkcji różnego rodzaju gadżetów reklamowych oraz gier planszowych i ich elementów. Bezpieczeństwo tego rodzaju wydruku i wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne sprawia, że jest to dobry wybór do zadań specjalnych. Nadruk UV na drewnie można poddać dalszej obróbce, czyli np. frezowaniu, czy też wycinaniu dowolnych kształtów. Dzięki temu istnieje duża swoboda w tworzeniu niepowtarzalnych wzorów. Wydruk na drewnie nadaje się świetnie do implementowania na meblach, co pozwala pokryć w pełni fakturę drewna lub materiału drewnopodobnego. Drukowanie na drewnie techniką UV pozwala osiągnąć żywe kolory oraz w pełni przetransformować dane podłoże. Bardzo często wykorzystuje się tę technologię w upiększaniu mebli do pokojów dziecięcych. Wydruk na drewnie nie odpada i jest odporny na uszkodzenia, zarysowania, przetarcia oraz zmianę temperatury, a nawet wilgoć. Cena realizacji zlecenia zależy od wielkości projektu oraz typu materiału, jaki będzie potrzebny do wykonania wydruku. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania w sprawie zlecenia, skontaktuj się z nami, a doradzimy najlepsze rozwiązanie.