Druk na PVC – Poznań

portaart.pl > Druk na PVC – Poznań

PVC, czyli płyta wykonana z polichlorku winylu, zwana także PCV, to popularny materiał wykorzystywany w branży reklamowej. Idealnie nadaje się do produkcji szyldów, banerów, grubszych plakatów i różnego rodzaju tablic informacyjnych. Druk na PVC jest stosunkowo tani i praktyczny ze względu na szerokie zastosowanie oraz odporność na czynniki zewnętrzne.

Druk na PVC – jak się go wykonuje?

Druk PVC (PCV) wykonuje się metodą UV. Oznacza to, że specjalny tusz polimerowy jest utwardzany dzięki promieniom ultrafioletowym. Głowice maszyny drukującej rozprowadzają mikokrople tuszu, które potem są utrwalane poprzez działanie światła. Technologia ta sprawia, że wydruki są od razu gotowe do odbioru i nie wymagają schnięcia. Druk UV na PCV (PVC) można wykonywać dwustronnie, co jest ciekawą opcją dla wielu sklepów i innych firm, które szukają tworzywa do wykonania materiałów reklamowych. Druk na płycie PCV (PVC) można wykonać na podłożu o różnej grubości. W zależności od potrzeb można wybrać lekkie płyty, które znakomicie nadają się do pomieszczeń, jak i grubsze, które sprawdzą się jako reklama zewnętrzna. Płyta PVC nadaje się do dalszej obróbki za pomocą frezowania i przycinania, dlatego możliwości jej kreatywnego i oryginalnego wykorzystania są duże.

Druk UV na PCV. Dlaczego warto?

Materiał, jakim jest plansza z polichlorku winylu, nadaje się do wykonania bardzo wielu rodzajów reklam zewnętrznych, wewnętrznych oraz gadżetów reklamowych. Wydruk na PCV można wykonać przy okazji produkcji standów, ekspozytorów, tablic, pomocy dydaktycznych i wielu innych. Materiał ten sprawdzi niezależnie od branży i potrzeb klienta firmowego czy indywidualnego. Druk na PCV spienionym w technologii UV pozwala na wysokie, fotorealistyczne odwzorowanie szczegółów projektu oraz bardzo nasycone kolory. Dodatkowo druk tego rodzaju jest bardzo odporny na czynniki zewnętrzne, takie jak działanie promieni słonecznych i zarysowania. Tablice oraz inne wyroby wykonane w tej technice nie łuszczą się i nie odbarwiają. Montaż produktów wykonanych z PVC jest bardzo prosty. Do instalacji tablic na ścianach wystarczy specjalny klej montażowy. Plansze wykonane z grubszego tworzywa można mocować za pomocą śrub i wkrętów. Należy jednak pamiętać, żeby nie wywiercać otworów zbyt blisko krawędzi, ponieważ może to spowodować pęknięcie płyty. Najlepiej umieścić je 3-5 cm od brzegu planszy.

Gdzie wykonać wydruk na PCV (PVC)?

Zadruk na PCV jest popularnym sposobem na wykonanie szeregu trwałych akcesoriów reklamowych, tablic informacyjnych i wielu innych tego typu produktów. Właśnie dlatego wykonamy dla Ciebie najwyższej jakości wydruk na PCV. Nasza siedziba znajduje się w Poznaniu i tam wykonujemy zlecenia. Pracujemy na najlepszych technologiach drukarskich, żeby jak najlepiej spełnić oczekiwania konkurencyjnego rynku. W razie potrzeby doradzamy i pomagamy w przygotowaniu idealnego projektu. Jeżeli nie jesteś zdecydowany, jaki efekt chcesz otrzymać, to skonsultuj się z naszym studiem graficznym.