Frezowanie

portaart.pl > Frezowanie

Frezowanie – krok w stronę nowoczesności

Frezowanie to jeden z procesów obróbki skrawaniem wykorzystujący zastosowanie urządzeń sterowanych numerycznie. Urządzenia te, które umożliwiają nam obróbkę wielopłaszczyznową nazywamy potocznie frezarkami.

Obróbka skrawaniem to rozbudowany temat. Ta dziedzina mechaniki inżynierskiej wymaga sporej wiedzy teoretycznej i praktycznej (doświadczenia).

Po co nam frezowanie? W głowie designera-wizjonera niezależnie od tego czy materiałem jest drewno, metal czy inne tworzywo rodzi się jakiś pomysł, koncepcja projektu. Ów pomysł powinien być następnie zrealizowany w procesie produkcji. Współczesne trendy nowoczesności to pogoń za poszukiwaniem nowoczesnych, unikalnych i nieszablonowych kształtów. Dlatego wszelkiego rodzaju zaokrąglone elementy, łączenia, rowki poddawane są obróbce za pomocą frezowania. Jaki z tego morał? Frezowanie to urzeczywistnianie wizji i koncepcji projektantów celem tworzenia lepszych rozwiązań.

Frezowanie Poznań – jakie usługi wykonujemy?

Frezowanie daje nam bardzo szerokie spektrum zastosowania. Generalnie możemy frezować wiele rodzajów różnego typu tworzyw. W naszej ofercie wykonujemy dla Państwa:

  • frezowanie mebli (fronty, stelaże, inne elementy)
  • frezowanie pleksi
  • frezowanie drewna
  • frezowanie skóry i materiałów skóropodobnych
  • frezowanie materiałów nieżelaznych
  • frezowanie płyt MDF i HDF
  • elementy szkutnicze
  • elementy architektury wnętrz
  • litery przestrzenne, ornamenty i szyldy

Jakie są rodzaje frezowania?

Najprostszy jest podział na frezowanie przeciwbieżne i współbieżne. Jest to podział pod względem kinematycznym, a więc ze względu na ruch narzędzia i przedmiotu frezowanego względem siebie.

Frezowanie przeciwbieżne najprościej rzecz ujmując jest wtedy kiedy kierunek pracy narzędzia jest przeciwny do kierunku ruchu obrabianego przedmiotu.

Frezowanie współbieżne z kolei zachodzi wtedy kiedy kierunek poruszania się ostrza jest tożsamy z kierunkiem w jakim posuwa się obrabiany materiał.

Drugi znany podział dotyczy procesu frezowania ze względu na konstrukcję. Tutaj wymienić możemy 3 podstawowe rodzaje frezowania:

Frezowanie swobodne w efekcie którego powstaje tylko jedna powierzchnia, stąd też często używa się pojęcia frezowania jednostronnego;

Frezowanie niepełne którego efektem jest powstanie dwóch powierzchni obrobionych, nazywane analogicznie frezowaniem dwustronnym;

Frezowanie pełne czyli trzy powierzchniowe, zwane także trzystronnym – w jego wyniku powstają trzy powierzchnie obrobione.

Dlaczego my?

Posiadamy wieloletnie doświadczenie poparte realizacją projektów dla wielu zadowolonych klientów. Na tle konkurencji wyróżniamy się wszechstronnością i uniwersalnością – frezujemy różnego typu materiały od drewna poprzez tworzywa sztuczne, kończąc na skórze.

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, dopasowanym do Państwa potrzeb, dzięki czemu jesteśmy w stanie realizować nie tylko pojedyncze, ale także i seryjne zamówienia. Naszym atutem jest więc terminowość.

Jesteśmy w stanie kompleksowo zająć się każdym zleceniem od momentu projektowania CAD, poprzez przygotowanie materiałów, aż po realizację zlecenia. Jeżeli zależy Ci na outsourcingu w zakresie frezowania – będziemy dla Ciebie idealnym partnerem!

I wreszcie to co najważniejsze – oferujemy rzetelnie przeprowadzony proces wyceny. Chcemy być i jesteśmy konkurencyjni cenowo. Przy stałych zamówieniach oferujemy korzystne rabaty. Cenimy lojalność!