Części samochodowe do wysyłki – w co je zapakować?

portaart.pl > Drukarnia  > Części samochodowe do wysyłki – w co je zapakować?
Części Samochodowe Do Wysyłki - W Co Je Zapakować? - Portaart.pl zdjęcie nr 1

Części samochodowe do wysyłki – w co je zapakować?

Sprzedaż części samochodowych coraz mniej staje się domeną lokalnych sprzedawców. Obecnie coraz więcej klientów korzysta z możliwości, jakie oferuje internet, a dokładniej sklepy online, czy portale aukcyjne. Takie działania wiążą się równocześnie z wysyłką części samochodowych kurierem, a tutaj nadal obowiązują pewne zasady co do tego, jak dokładnie zapakować i przede wszystkim odpowiednio zabezpieczyć przedmioty motoryzacyjne. Z pomocą przychodzą opakowania tekturowe, w tym pudełka wysuwane.

Jak przygotować części samochodowe do wysyłki?

Części samochodowe w przeważającej większości, to przedmioty o nieregularnych kształtach, dlatego ich wysyłka dla wielu osób może stać się dość problematyczna. O ile doświadczeni handlarze częściami motoryzacyjnymi wiedzą, w jakie opakowania tekturowe należy się zaopatrzyć, o tyle osoby indywidualne wystawiające przedmioty na aukcjach internetowych mogą mieć z tym problem. Jakie zatem kartony wysyłkowe najlepiej sprawdzą się do pakowania części samochodowych?

Kartony wysyłkowe do części samochodowych ― co wybrać?

To, jakie kartony do części samochodowych wybierzemy, będzie w dużej mierze uzależnione od kształtu oraz wymiaru danego przedmiotu. W przypadku drobnych elementów, ale także tych nieco większych doskonale sprawdzą się pudełka wysuwane. Takie opakowanie może być podzielone na kilka przegródek, dzięki czemu bezpiecznie zapakujemy kilka drobnych elementów.

Pudełka wysuwane będą również dobrą opcją dla nieco większych części samochodowych. Najczęściej wykonywane są one z tektury o nieco większej gramaturze, niż tradycyjne kartony składane, dlatego ich wytrzymałość zarówno na ciężar, jak i czynniki zewnętrzne jest znacznie wyższa.

Wysyłka części samochodowych kurierem ― najważniejsze zasady

Sprzedaż części samochodowych w sklepach online rośnie z roku na rok. Wielu klientów nie jest jednak świadomych tego, że nie każdy element może zostać dostarczony kurierem i konieczne będzie jego osobiste odebranie. Na stronie sprzedawcy powinna zatem widnieć informacja o tym, które przedmioty mogą zostać nadane jako przesyłka kurierska, a które nie. Przypomnimy pokrótce podstawowe zasady dotyczące wysyłki części samochodowych.

Jakie części samochodowe można wysłać kurierem?

>Za pośrednictwem kuriera można nadać niemal wszystkie małe części samochodowe. Na liście tej znajdują się wszystkie elementy wyposażenia pojazdów mechanicznych, a także filtry i wycieraczki. Nieco większe elementy motoryzacyjne dopuszczone do wysyłki to przede wszystkim opony, felgi, zderzaki, czy też elementy karoserii. Paczką można również nadać silnik samochodowy, poduszki powietrzne i skrzynie biegów, jednak elementy te muszą zostać umieszczone na paletach i odpowiednio zabezpieczone folią stretch, po to, aby zabezpieczyć zarówno je same, jak i inne przesyłki w trakcie transportu.