Drewniane pudełka – czy to idealny rodzaj opakowania?

portaart.pl > Drukarnia  > Drewniane pudełka – czy to idealny rodzaj opakowania?
Drewniane pudełka – czy to idealny rodzaj opakowania?

Drewniane pudełka – czy to idealny rodzaj opakowania?

Na rynku można znaleźć wiele różnych, solidnych opakowań produktowych. Każde z nich cechuje się innymi właściwościami i nadaje się do innego rodzaju produktu. Oczywiście trwałość i solidność, choć są niesamowicie istotne, nie są jedynymi wyznacznikami podczas wyboru idealnych opakowań produktowych i prezentowych. Wygląd i estetyka też są ważne. A czy istnieje bardziej szlachetny i elegancki materiał niż drewno? Chcesz poznać wszystkie zalety drewnianych pudełek i opakowań? Zapraszamy!

Opakowania z drewna – skąd ich popularność?

Pudełka ozdobne drewniane to coraz bardziej popularna forma pakowania prezentów dla bliskich, pracowników czy klientów, a także pakowania produktów. To m.in. z tego względu, że druk na drewnie sprawia, że drewniane opakowania mogą być całkowicie spersonalizowane, a dzięki temu wyróżnia je oryginalność i niespotykany design.  

Druk UV na drewnie pozwala na naniesienie na opakowanie logo firmy, specjalnej dedykacji czy wyjątkowego cytatu. Właśnie dlatego drewniane opakowania są odpowiedzią na potrzeby wielu przedsiębiorców. Prezenty dla klientów podarowane w tak eleganckim pudełku robią ogromne wrażenie i budują pozytywne wizerunek marki wśród odbiorców.

Z tego względu wielu właścicieli firm, zwłaszcza marek ekskluzywnych czy hand-made, decyduje się na wykorzystanie drewnianych pudełek jako opakowań produktowych. Ręcznie robione świecie czy eleganckie zegarki przepięknie prezentują się w takim pudełeczku. Co jeszcze warto sprzedawać w drewnianych opakowaniach?

·         wyroby z czekolady,

·         alkohol,

·         krawaty,

·         ręcznie robioną biżuterię,

·         galanterię skórzaną,

·         miody,

·         długopisy i pióra,

·         naturalne kosmetyki.

Drewniane pudełka – mnogość zastosowań

Jedną z największych zalet drewnianych pudełek jest to, że mają niezliczoną ilość zastosowań. Poza funkcją opakowania, o której wspominaliśmy, oczywistym jest, że po odpakowaniu produktu nikt nie wyrzuci drewnianej skrzynki, a po prostu znajdzie dla niej inne zastosowanie, np. jako:

·         pudełko na drobiazgi,

·         szkatułka na biżuterię,

·         element ozdoby wnętrza.

Dzięki temu skrzyneczka z logo Twojej marki pozostanie z klientem przez długi, długi czas – za każdym razem wywołując w nim pozytywne skojarzenia z Twoją marką.

Ekologia też jest ważna!

Warto mieć na uwadze, że kwestie związane z ekologią mają bardzo duże znaczenie dla odbiorców. Dlatego świadomość społeczna w kwestiach takich, jak zmiana klimatu wpływa również na nawyki zakupowe i wybory konsumentów. O wiele lepsze skojarzenia przywołują opakowania produktowe, które:

·         są bezpieczne dla ludzi,

·         są bezpieczne dla środowiska,

·         są wytwarzane w zgodzie z dobrem naszej planety,

·         można wielokrotnie wykorzystać.

Opakowania z drewna spełniają wszystkie te warunki, dlatego są tak doceniane przez konsumentów.

Nadruk na drewnie – wykorzystaj ten potencjał!

Pudełka z drewna są niepowtarzalne. Ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. Drewno samo w sobie jest eleganckie i szlachetne. Z kolei drukowanie na drewnie pozwala w pełni spersonalizować opakowania i pudełka wytwarzane z drewna. Dzięki temu będą jeszcze bardziej wyjątkowe, a Twoi klienci poczują się wyróżnieni. W PortaArt posiadamy ogromną wiedzę i doświadczenie w druku UV na drewnie. Druk wykonany w tej technologii jest wyjątkowo trwały, odporny na czynniki zewnętrzne oraz na zmiany temperatury. Warto też wiedzieć, że sposób, w jaki wytwarzane są wzory, nie wydziela toksycznych oparów i jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Dlatego przedmioty z nadrukiem można spokojnie przechowywać we wnętrzach mieszkań. Decydując się na PortaArt otrzymujesz gwarancję, że nadruk UV na drewnie przez długi czas pozostanie w doskonałym stanie – tusz nie będzie odpryskiwał, pękał, ani się łuszczył. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie jakichkolwiek wątpliwości do kontaktu – z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania!