Drukarnia internetowa – czym kierować się przy wyborze?

portaart.pl > Drukarnia  > Drukarnia internetowa – czym kierować się przy wyborze?
Czym Kierować Się Przy Wyborze Drukarni Internetowej? zdjęcie nr 1

Drukarnia internetowa – czym kierować się przy wyborze?

XXI wiek wymusił na wielu przedsiębiorstwach przeniesienie swoich usług do sieci. W dużym stopniu dotyczy to także drukarni, które coraz chętniej oferują usługi poligraficzne przez internet. Jest to nie tylko szybki sposób na złożenie zlecenia na druk, ale przede wszystkim wygodny – można to zrobić z dowolnego miejsca, wystarczy tylko pamiętać o przesłaniu gotowego pliku do druku. Jednak, na którą drukarnię się zdecydować? Podpowiadamy, czy powinna cechować się nowoczesna i wychodząca naprzeciw oczekiwaniom klientów drukarnia.

Drukarnia online – na czym to polega?

Rynek usług poligraficznych realizowanych za pośrednictwem zamówień online zdecydowanie zyskuje na popularności. Mowa tutaj nie tylko o klientach biznesowych zamawiających druk reklamowy, ale także indywidualnych klientów. Jednym z najważniejszych czynników decydującym o rosnącej popularności są przede wszystkim względy ekonomiczne – w niektórych przypadkach cena świadczonych usług może być nawet kilkunastokrotnie niższa od tej oferowanej w drukarni stacjonarnej. Wynika to z tego, że drukarnie internetowe mają możliwość obniżenia kosztów, które normalnie ponoszą firmy działające stacjonarnie. Chodzi przede wszystkim o ograniczenie wydatków związanych z wynajmem lokalu czy obsługą klienta.

Czym kierować się podczas wyboru drukarni internetowej?

Wybór drukarni dostępnych w sieci jest ogromny. Jak zatem wybrać drukarnię internetową, która sprosta naszym oczekiwaniom w 100% i wykona zamówienie na najwyższym poziomie? Oto 3 najważniejsze cechy, które należy wziąć pod uwagę, chcąc skorzystać z usług poligraficznych w sieci:

  • cena
  • jakość wykonywanych usług
  • czas realizacji zlecenia.

Jednym z niewątpliwych aspektów branych pod uwagę przy wyborze drukarni internetowej jest cena dostępnych usług. Może mieć ona relatywny wpływ na podjęcie ostatecznej decyzji, jednak warto pamiętać, że nie zawsze niska cena idzie w parze z dobrą jakością. Żadna nawet najlepsza oferta cenowa, czy dodatkowy rabat nie są w stanie przykryć rozczarowania wywołanego niską jakością druku. Analogicznie można to odnieść również do pozostałych aspektów: dobre wykonanie nie zrekompensuje nam przedłużającego się czasu wykonania zlecenia, w szczególności, jeśli projekt do wykonania jest priorytetowy.

Najlepszym i jednocześnie najskuteczniejszym sposobem na sprawdzenie kompetencji danej drukarni jest zapoznanie się z opinią na jej temat innych klientów. Służą do tego różnego rodzaju fora internetowe, a coraz częściej również samo przedsiębiorstwo daje możliwość komentowania pod daną usługą. Dzięki temu będziesz wiedział, czy możesz zaufać danej firmie, czy nie.

Najważniejsze zalety korzystania z drukarni internetowych

Wygoda podczas składania zamówień, możliwość stałego kontaktu, szybki czas realizacji zlecenia, konkurencyjne ceny oraz dostawa pod same drzwi – to tylko niektóre z zalet, jakie daje korzystanie z usług drukarni online. Możliwość szybkiego złożenia zlecenia z poziomu własnego komputera pozwala zaoszczędzić cenny czas, który można poświęcić na inne ważne czynności czy to biznesowe, czy rodzinne. Co więcej, możliwość bycia w stałym kontakcie z biurem obsługi klienta i na każdym etapie zlecenia daje gwarancję dopilnowania go od początku do końca. Korzystna cena to z pewnością przeważający czynnik decydujący o wyborze danej drukarni, a wygodna dostawa gotowych produktów przez kuriera znanej i renomowanej marki zapewnia maksimum komfortu, ale także bezpieczny przesyłki podczas transportu.

Podsumowanie!

Wybór odpowiedniej drukarni internetowej nie jest łatwym zadaniem, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie wyżej wymienione czynniki z pewnością uda nam się znaleźć tę odpowiednią. Z naszej strony możemy polecić usługi drukarni PortaArt z Poznania, która do każdego zlecenia podchodzi w sposób indywidualny, a co równie ważne ma do zaoferowania bardzo konkurencyjne ceny. Wejdź na portaart.pl i dowiedz się więcej!