Drukowanie na drewnie ciągle w trendach!

portaart.pl > Drukarnia  > Drukowanie na drewnie ciągle w trendach!
Drukowanie Na Drewnie Ciągle W Trendach! - Portaart.pl zdjęcie nr 1

Drukowanie na drewnie ciągle w trendach!

Drewno jest bardzo wdzięcznym i modnym materiałem. Ma swój unikatowy charakter, jest eleganckie i bardzo ozdobne. Drukowanie na drewnie daje duże możliwości! Nie tylko w przemyśle meblarskim i aranżacji wnętrz. Wydruk na drewnie idealnie sprawdza się również w przypadku spersonalizowanych prezentów, zabawek dla dzieci, czy wyjątkowych firmowych gadżetów. Jakie branże najczęściej korzystają z tego eleganckiego materiału? Jak dokładnie przebiega nadruk na drewnie? Dlaczego architekci i przedsiębiorcy tak chętnie wybierają drewno? Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania – zapraszamy do lektury! 

Druk na drewnie – jak to się odbywa?

Kiedy pomyślimy druk na drewnie, na myśl od razu przychodzą nam – malowanie albo dłuto… Spokojnie! Aktualnie, aby ozdobić drewniany przedmiot, nie potrzebujemy już ani manualnych zdolności, ani dłuta, a już tym bardziej pilnika czy siły. Wystarczy skorzystać z możliwości, jakie daje nam nowoczesna poligrafia. Dzięki niej wyczarowanie wyjątkowego, ozdobnego efektu na kawałku drewna jest proste, szybkie, a co najważniejsze – dopracowane w najmniejszych szczegółach.

Co więc łączy poligrafię i drewno? Odpowiedź jest prosta – druk UV. Wydruk UV to nowoczesna metoda, która świetnie nadaje się do zadrukowywania niemal wszystkich powierzchni płaskich za pomocą tuszu polimerowego, który następnie utwardza się światłem UV. Dzięki temu niemal natychmiast otrzymujemy gotowy produkt – nie musimy czekać aż tusz wyschnie. Co więcej, druk UV ma jeszcze jedną, ogromną zaletę. Daje nam możliwość zadrukowania materiałów z chropowatą powierzchnią.

Wydruk UV na drewnie to jakość i trwałość!

Druk UV na drewnie niesie za sobą szereg korzyści. Pomijając efekty wizualne (które są po prostu niesamowite!), jest też wyjątkowo trwały oraz odporny na czynniki mechaniczne i środowiskowe. Efekt na drewnie zadrukowanym w technologii UV nie wyblaknie pod wpływem słońca, nie zmieni kolorów po intensywnych opadach deszczu.

Warto też wiedzieć, że druk UV na drewnie nie wpływa niekorzystnie na zdrowie, nie wydziela żadnych toksycznych substancji – jest po prostu bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Dlatego drewniane przedmioty drukowane w technologii UV można z powodzeniem wykorzystywać w domach, kawiarniach, restauracjach i hotelach. No właśnie…

Wydruk UV na drewnie – jak możesz go wykorzystać?

Wydruk UV na drewnie jest szczególnie popularny w branży meblarskiej. Architekci wnętrz zachwycają się pięknie ozdobionym szlachetnym drewnem, które w elegancki sposób podkreślają wnętrza. Elementy mebli i przedmioty dekoracji wnętrz dzięki zadrukowaniu otrzymują indywidualny charakter, dlatego bardzo chętnie decydują się na nie artystyczne dusze i najbardziej wymagający konsumenci. Ogromnym powodzeniem cieszą się drewniane ramki do zdjęć, podstawki pod kubki, drewniane ramy na obrazy i lustra, a także drewniane tace i świeczniki. Ostatnim trendem są też drukowane na drewnie zdjęcia, które z dumą zdobią salony. Wydruk UV na drewnie jest także bardzo pomocny w spersonalizowaniu uroczych mebelków do pokoi dziecięcych.

No właśnie, idźmy tym tropem! Nadruk UV na drewnie idealnie sprawdza się także w produktach dla dzieci. Piękne, drewniane zabawki i klocki ucieszyły już niejednego malucha. A co najważniejsze, dzięki trwałości i najwyższej jakości – służyły mu przez lata! Wydruk UV na drewnianych elementach służyć może również do produkcji gier planszowych – dla mniejszych i większych dzieci.

Jeszcze branża reklamy! Tutaj druk na drewnie to wręcz obowiązek. Eleganckie, drewniane gadżety sygnowane logo firmy bardzo cieszą klientów i pracowników. Oryginalne drewniane podstawki, drewniane ramki do zdjęć, drewniane breloki, drewniane obudowy, drewniane puzzle – kontrahenci kochają takie podarunki.

Nadruk UV na drewnie – podsumowanie

Bezpieczeństwo wydruku UV na drewnie oraz jego wysoka jakość sprawiają, że zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy bardzo upodobali sobie ten trend w poligrafii. Drewniane meble i ozdoby spotkać można bowiem zarówno w prywatnych domach, jak i w hotelach i restauracjach. Wpływa na to także wyjątkowo wysoka odporność druku UV na uszkodzenia mechaniczne i czynniki środowiskowe. Drukowanie na drewnie pozwala na bardzo realistyczne odzwierciedlenie barw i kolorów, które nie wyblakną, ani nie zarysują się nawet po dłuższym użytkowaniu. Czy kogokolwiek jeszcze dziwi, że drukowanie na drewnie nadal jest w trendach? Nas na pewno nie – jesteśmy bardzo na TAK!