Gry planszowe dla par – w co grać z drugą połówką?

portaart.pl > Drukarnia  > Gry planszowe dla par – w co grać z drugą połówką?
Gry planszowe dla par - w co grać z drugą połówką?

Gry planszowe dla par – w co grać z drugą połówką?

Gry planszowe uratowały już niejeden wieczór w gronie rodziny, bliskich czy znajomych. Produkcja gier planszowych rozwija się w takim tempie, że okazuje się, że planszówka może być też… świetnym pomysłem na spędzenie wieczoru we dwoje! Jeśli więc szukasz oryginalnego pomysłu na randkę w domowym zaciszu to sprawdź nasz ranking gier planszowych dla dwojga. Zapraszamy do artykułu!

Gry planszowe dla dwojga – pomysł na wyjątkową randkę!

Gry planszowe rozwijają wyobraźnię, uczą strategicznego myślenia i cierpliwości, ale przede wszystkim są świetną formą na spędzanie wolnego czasu. Również tego we dwoje! Niejeden producent gier planszowych zaskoczył nas swoją wyobraźnią i wyjątkową fabułą gry, która pozwala zmienić zwykły wieczór w domowym zaciszu we wspaniałą randkę.

Czytając ten opis masz ochotę na dobrą rozgrywkę, ale nie wiesz jakie gry planszowe dla dwojga są najfajniejsze? Nie martw się, sprawdziliśmy to za Ciebie! Oto nasz ranking gier planszowych dla pary, w którym znajdziesz najlepsze tytuły dla fanów wciągających gier planszowych. Gwarantujemy świetną zabawę, zdrową rywalizację, budowanie bliskiej relacji w świetnej atmosferze, a przede wszystkim – udany wieczór we dwoje. 

Scrabble – klasyka zawsze w cenie

Scrabble bawi nas i uczy już od 1931 roku! To najbardziej popularna gra słowna na całym świecie! Prawdopodobnie nikomu nie trzeba tłumaczyć jej zasad, więc tylko nadmienimy, że zadaniem graczy jest wymyślanie i układanie słów na specjalnej planszy. Zarówno kafelki z literami, jak i pola, na których układamy słowa zawierają określoną wartość punktową. Wygrywa ten gracz, który na koniec rozgrywki zdobędzie najwięcej punktów.

Scrabble to przykład gry dla par, która pozwala wzajemnie uczyć się od siebie i poszerzać zasób słownictwa. Uczy również logicznego i strategicznego myślenie, a także sprawdza, czy potrafimy działać pod presją czasu.

Gierki małżeńskie – zdecydowany MUST HAVE dla każdej pary

Gierki małżeńskie to gra planszowa, którą na pewno znają wszyscy fani Andrzeja Mleczki – ten znany rysownik stworzył bowiem ilustracje do Gierek Małżeńskich.

Gierki Małżeńskie to wyjątkowa propozycja dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić, jak wiele wiedzą na swój temat oraz czy potrafią porozumiewać się bez słów. Podczas rozgrywki partnerzy odpowiadają na pytania dotyczące m.in. swoich przyzwyczajeń, sposobów na reagowanie w określonych sytuacjach, preferencji bądź skojarzeń. W grze Gierki Małżeńskie za poprawne wykonanie zadania zdobywa się żetony.

To wspaniała gra planszowa, która poza godzinami świetnej zabawy, buduje między partnerami bliskie relacje i umacnia więzi – skłania graczy do rozmowy i pozwala im lepiej się poznawać.

Wiem Wszystko – zagrajcie razem w teleturnieju

Tak! Wiem Wszystko to jedna z ciekawszych gier planszowych, która ma formę teleturnieju. I co najlepsze – jest przystosowana do rozgrywki we dwoje.

Podczas rozgrywki partnerzy mogą sprawdzić swoją wiedzę z różnych, popularnych dziedzin, takich jak muzyka, film, geografia, historia, matematyka, fizyka chemia. Jednak pytania odnoszą się ponadto do różnych sytuacji, z którymi mamy do czynienia każdego dnia.

Oczywiście, czym byłby teleturniej bez budującej napięcie presji czasu? W Wiem Wszystko ten element też występuje – czas odmierzany jest za pomocą klepsydry. Gracze za prawidłowe odpowiedzi otrzymują punkty, które następnie mogą wymienić na żetony – na koniec rozgrywki wygrywa ten z graczy, który zgromadzi ich więcej.

Jenga – drewniane klocki, które dają masę radości

Czy Jenga to gra planszowa? Może nie do końca. Czy Jenga to ponadczasowy tytuł, który zasługuje na miejsce w tym rankingu? Zdecydowanie!

Jenga jest już niemal tak kultowa, jak chińczyk, statki, bierki czy kółko i krzyżyk! To gra na tyle uniwersalna, że sprawdza się na równo na beztroskiej imprezie w gronie bliskich, jak i podczas spokojnego wieczoru spędzanego we dwoje.

Jenga to najlepsza propozycja w sytuacji, gdy macie ochotę na relaks i dobrą zabawę – to gra jednocześnie bardzo prosta, jak i bardzo wciągająca! Zadanie jest jedno – trzeba ułożyć jak najwyższą wieżę, nie niszcząc zbudowanej konstrukcji. Ot, co! Przegrywa ten, kto zburzy wieżę, a za karę może np. ugotować przepyszną kolację!

Ego Love – jeśli tylko chcesz dowiedzieć się o swoim partnerze jak najwięcej

Czy prawdziwa miłość to nie taka, która nie ma przed sobą tajemnic? Dzięki Ego Love odkryjecie je wszystkie! W Ego Love najlepiej grać z kilkoma innymi parami, ale świetnie poradzicie sobie również we dwoje!

Na czym polega rozgrywka? Każdy z uczestników kolejno odczytuje pytanie z wylosowanej karty i zaznacza odpowiedź, która jest mu najbliższa. Z kolei pozostali gracze (lub gracz) muszą przewidzieć co uczestnik zapisał na kartce. Świetna zabawa i odkrycie największych, mrocznych sekretów gwarantowane!

Drukowanie gier planszowych – idealny pomysł na randkę i prezent

Jeśli szukasz sprawdzonego pomysłu na miły wieczór bądź prezent dla przyjaciół – wybierz którąś z gier z naszego rankingu. A gdy chcesz sprawić wyjątkową niespodziankę swojej drugiej połówce skorzystaj z możliwości, jakie oferuje druk gier planszowych! Produkcja gier planszowych pozwala na zaprojektowanie gry planszowej zupełnie od zera! Pytanie o datę pierwszej randki, pierwszego pocałunku, ulubionego wspomnienia ze wspólnych wakacji – zaskocz swojego partnera i stwórz dla Was własną grę planszową, dzięki której każdy wieczór będzie niezapomniany i pełen dobrej zabawy!