Gry planszowe — dlaczego warto do nich wrócić?

portaart.pl > Drukarnia  > Gry planszowe — dlaczego warto do nich wrócić?
Gry Planszowe - Dlaczego Warto Do Nich Wrócić? zdjęcie nr 1

Gry planszowe — dlaczego warto do nich wrócić?

Gry planszowe to doskonałe rozwiązanie dla osób w każdym wieku. Niegdyś cieszące się ogromną popularnością, stopniowo traciły na zainteresowaniu. Wszystko za sprawą nowoczesnej elektroniki, która przyćmiła ich fenomen. Producenci nowoczesnych gier planszowych zadbali jednak, by na rynku pojawiły się nowe i niezwykle interesujące wersje, które pokochają zarówno mali, jak i duzi. Dlaczego warto wrócić do gier planszowych? Jakie korzyści można osiągnąć?

Spędzisz czas z najbliższymi

Nie ma w życiu niż cenniejszego niż czas spędzany z rodziną i bliskimi osobami. Gry planszowe pozwalają świetnie bawić się zarówno małym, jak i dużym. Co ważne – już najmłodsi mogą próbować swoich sił w grach typu 5 sekund! Jest to rozwiązanie zdecydowanie lepsze niż wspólne oglądanie telewizji czy co gorsza – granie w gry na smartfonie bądź innym urządzeniu elektronicznym. Gry planszowe są stworzone z myślą o nawiązaniu interakcji z innymi osobami. Pozwalają nie tylko na nawiązanie rzeczywistego kontaktu, ale też poznanie innych osób czy też zintegrowanie się z nimi. Co więcej, wiele gier pozwala ćwiczyć komunikację, co z pewnością jest dobrym rozwiązaniem dla osób nieśmiałych, mających problemy z nawiązywaniem kontaktów.

Zrelaksujesz się i odpoczniesz

Nowoczesne gry planszowe – czy to z pionkami, kostkami czy kartami, mają na celu oderwanie graczy od rzeczywistości. Chwilowe przeniesienie się w świat fantasy pozwala zapomnieć o codziennych problemach, a w efekcie zrelaksować się i zredukować poziom niekorzystnego stresu. Im lepsza i bardziej wciągająca gra, tym większe prawdopodobieństwo zapomnienia o trudach dnia codziennego. Co więcej, eksperci zauważają, że podczas gry w planszówki wytwarzają się endorfiny – hormon szczęścia, który pozwala naładować baterie i zyskać energię do pokonywania pojawiających się problemów.

Zadbasz o swoje zdrowie

Spędzając w pracy wiele godzin przez monitorem, warto w domu choć na chwilę oderwać się od szkodliwego niebieskiego światła. Ciągłe patrzenie w monitor komputera, ekran telefonu czy telewizor negatywnie wpływa nie tylko na wzrok, ale też samopoczucie człowieka. Oczywiście korzystanie z elektroniki nie jest zabronione, jednak o ile to możliwe, warto ograniczyć je do minimum. Migające światło niebieskie psuje wzrok, a dodatkowo różnego rodzaju gry, filmy, bajki czy inne aplikacji wciągają i działają uzależniająco. Wybierając gry planszowe z pionkami również można dostarczyć sobie ogromnej dawki emocji i adrenaliny, a jednak spędzać czas ciekawie i z pożytkiem dla własnego zdrowia.

Zadbasz o głowę i umysł

Bez względu na to, czy jesteś na etapie nauki czy też już pracujesz, Twój mózg potrzebuje paliwa do działania. Im częściej trenujesz swój umysł, tym łatwiej przychodzi Ci rozwiązywanie codziennych problemów i szukanie najlepszych rozwiązań w trudnej sytuacji. Wydaje Ci się, że Twoje codzienne zmagania z licznymi zadaniami domowymi czy poleceniami służbowymi w pracy są wystarczające? Otóż nie. Warto zadbać, by mózg pracował poza codziennymi schematami – ciągłe wykonywanie tych samych zadań programuje głowę i sprawia, że działa ona automatycznie. Ćwicząc ją przy wykorzystaniu nowoczesnych gier planszowych można również zapobiegać występowaniu problemów z pamięcią.

Przeniesiesz się w wyjątkowy świat

Wielu osobom gra w planszówki kojarzy się wyłącznie z tradycyjnym chińczykiem czy warcabami, które nie wymagają specjalnego myślenia, ale też nie wywołują emocji. Nowoczesne gry planszowe to jednak inny wymiar jakości. Wiele z nich zostało zaprojektowanych tak, by uczestnicy mieli wpływ na to, co wydarzy się za chwilę. By kolejne kroki były emocjonujące i wyjątkowe. By w trakcie gry działo się coś więcej niż tylko konieczność wykonania kolejnego rzutu kostką. Wielowymiarowe zabawy, jakie można zyskać podczas gry w pionki sprawiają, że dorosły znów będzie mógł poczuć się beztrosko jak dziecko, a dziecko będzie mogło zaznać uczucia życia dorosłego.

Możliwości wyboru gier planszowych jest wiele. Wybór właściwej zależy od Ciebie – jednak wiedz, że możesz zdecydować, jaki cel chcesz osiągnąć!