Jak zabezpieczyć butelki z alkoholem do transportu?

portaart.pl > Drukarnia  > Jak zabezpieczyć butelki z alkoholem do transportu?
Jak Zabezpieczyć Butelki Z Alkoholem Do Transportu? zdjęcie nr 1

Jak zabezpieczyć butelki z alkoholem do transportu?

W czasach, w których branża e-commerce święci niezwykłe triumfy wysyłka towarów, w tym alkoholi nie powinna nikogo zaskakiwać. Choć butelka z alkoholem może na pierwszy rzut oka wydawać się dość problematyczna do zapakowania i odpowiedniego zabezpieczenia, to jednak kilka prostych trików pozwoli Wam, jako sprzedawcom odpowiednio taki towar zapakować, a klientom odebrać go w całości, w stanie nienaruszonym. Jak zatem spakować butelki do wysyłki? Jakie opakowania na alkohole sprawdzą się najlepiej w tym zadaniu? Sprawdźmy!

Jak zapakować jedną butelkę z alkoholem do wysyłki?

Wydawać by się mogło, że wysyłka jednej butelki, szczególnie dla doświadczonego sprzedawcy nie powinna stanowić żadnego problemu. I niewątpliwie taki rodzaj przesyłki jest znacznie mniej skomplikowany, niż duże kartony z towarem płynnym, a nawet palety.

Chcąc zapakować pojedynczą butelkę z alkoholem, będziemy potrzebowali do tego celu kilku ważnych atrybutów. Najważniejszym jest oczywiście wybór opakowania na alkohol, w którym to zostanie dostarczona przesyłka. Tutaj warto postawić na opakowania tekturowe, w tym z tektury falistej, które w przeciwieństwie do kartonowych są znacznie bardziej wytrzymałe. Nie możemy zapominać również o folii bąbelkowej, a także specjalnym wypełniaczu do przesyłek. Ten ostatni gwarantuje to, że butelka umieszczona w kartonie, czy innym opakowaniu, w trakcie transportu po wyboistych drogach, nie będzie się przemieszczała.

Jak zapakować większą ilość alkoholu do wysyłki?

Nieco więcej komplikacji może pojawić się przy pakowaniu przesyłki zawierającej co najmniej kilka butelek z alkoholem. W takiej sytuacji jeszcze przed przystąpieniem do pakowania powinniśmy wyposażyć się w niezbędne akcesoria, jak:

  • pudełko na alkohole lub klasyczny karton
  • folia bąbelkowa
  • styropian
  • wypełniacz, ewentualnie stare gazety.

W przypadku pakowania i wysyłki alkoholi kurierem ważny jest wybór odpowiedniego opakowania. Tutaj warto wyposażyć się w pudełko do wysyłki alkoholi, które posiadać będzie specjalne przegródki, między którymi z powodzeniem ułożymy wszystkie butelki z trunkiem. Jeśli jednak nie dysponujemy tego rodzaju opakowaniem, to możemy je zastąpić zwykłym kartonem wysyłkowym.

Każdą butelkę z alkoholem przed włożeniem do kartonu, należy dokładnie zabezpieczyć folią bąbelkową. Przydatne mogą okazać się również specjalne styropianowe wypełniacze, czy poduszki powietrzne. Tego rodzaju produkty niwelują ryzyko przesuwania się butelek w trakcie transportu. Co ciekawe możemy je wszystkie ze sobą łączyć, dzięki czemu jeszcze bardziej zwiększymy bezpieczeństwo butelek w trakcie transportu, nie będą się o siebie obijać.

Opakowania na alkohole — gdzie zamówić?

Niezależnie od tego czy potrzebujemy opakowania na alkohole w mniejszych lub większych nakładach to z powodzeniem takie zamówienie zrealizujemy u producenta opakowań kartonowych PortaArt w Poznaniu. W ofercie tej marki znajdują się pudełka na alkohol wykonane z solidnej tektury. Ich precyzyjne wykonanie oraz wysokiej jakości materiały dają gwarancję bezpiecznego transportowania przesyłek z płynną zawartością.

O czym jeszcze warto wiedzieć, wysyłając alkohol kurierem?

O ile wysyłka jednej czy dwóch butelki z alkoholem nie stanowi jakiegoś większego problemu, o tyle wysyłka większej ilości może nie być już tak oczywista. Wiele firm kurierskich wymaga w takich sytuacjach podpisania odpowiedniej umowy dotyczącej wysłania alkoholu. Przeszkodą do transportu takiej przesyłki może być brak uprawniającej do sprzedaży alkoholu licencji. Zanim zamówimy kuriera, warto, abyśmy udali się do punktu wysyłkowego i zaczerpnęli informacji odnośnie wymaganych dokumentów. Jeśli spełnimy wszystkie niezbędne warunki, to wybór pudełka na alkohol powinien być kolejnym etapem.