Najlepsze gry planszowe, które pomogą przetrwać czas izolacji domowej

portaart.pl > Drukarnia  > Najlepsze gry planszowe, które pomogą przetrwać czas izolacji domowej
Gry planszowe podczas pandemii

Najlepsze gry planszowe, które pomogą przetrwać czas izolacji domowej

Jesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią kolejne przewidywania na temat wzrostu zachorowań na Covid-19. W związku z tym już teraz warto poznać kilka ciekawych propozycji gier planszowych, które dobrze jest mieć w swoim domu, gdy nadejdzie czas kolejnej izolacji społecznej.

Izolacja na wesoło, czyli jak umilić sobie czas spędzony w domu

Nie od dziś wiadomo, że nie samym internetem człowiek żyje. I choć wydawać by się mogło, że wpatrzeni w ekran smartfonu czy komputera spędzamy większość wolnego czasu, to w przypadku jego nadmiaru poszukujemy innych metod rozrywki. Niewątpliwie jedną z nich są gry planszowe, które pozwalają w pojedynkę przetrwać czas spędzony na kwarantannie. Jakie tytuły wybrać, by jak najlepiej “zabijały” czas podczas domowej izolacji?

Gry jednoosobowe

W kategorii gier planszowych jednoosobowych znaleźć można wiele ciekawych propozycji, które z jednej strony stanowią klasykę, z drugiej zaś są ekranizacją słynnych powieści i gier komputerowych. Do najpopularniejszych z nich zaliczyć należy takie planszówki, jak:

This War of Mine

To adaptacja popularnej i cenionej gry komputerowej, wyprodukowanej przez polskie studio 11 bit studios. Gracze przemieszczają się pomiędzy lokacjami, poszukując jedzenia i różnego rodzaju przedmiotów, pozwalających przetrwać cywilom w świecie ogarniętym wojną. Podstawą tejże rozgrywki jest księga skryptów, gromadząca ponad 1900 wydarzeń. Po każdym określonym ruchu należy sprawdzić dany paragraf i postępować zgodnie z wytycznymi. Choć gra jest bardzo interesująca graficznie i wprowadza odpowiedni klimat, to niestety trzeba się nastawić na pewne przygnębiające wydarzenia i trudne wybory moralne.

This War of Mine to gra planszowa z ciekawą fabułą, z którą bez trudu powinniśmy sobie poradzić już przy pierwszej rozgrywce. To, co dzieje się na planszy gry, stanowi niemal wierne odwzorowanie mechanizmów znanych z monitora i ekranu telewizora. Być może dlatego jest tak interesująca i co najważniejsze wciągająca. Odpowiednia zarówno do grania nawet w sześcioosobowym składzie, jak i w pojedynkę. To niewątpliwy numer jeden wśród gier planszowych na izolację domową.

Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie

Ta propozycja gry z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom gier przygodowych. Sprawdza się w wariancie kilkuosobowym, jednak można również z powodzeniem grać w pojedynkę. Gra planszowa Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie porywa Cię na bezludną wyspę, gdzie rzuca w wir niesamowitych przygód. Będziesz budował szałasy, palisadę, broń i chronił się przed trudnymi warunkami pogodowymi.

Odkrywanie kart, rzucanie kostką w tej grze są na porządku dziennym. Przy tej pozycji  z pewnością nie będziesz się nudził. Niestety minusem tej gry jest opanowanie licznych zasad, jednak na domowej izolacji masz wystarczająco dużo czasu, by zapoznać się z nimi wszystkimi.

Władca pierścieni: Gra karciana

Prawdziwą perełką wśród jednoosobowych gier, jest gra Władca pierścieni: Gra karciana. Tytuł ten przenosi nas w świat stworzony przez J.R.R. Tolkiena, a który do tej pory mogliśmy podziwiać wyłącznie w książkach i na wielkim ekranie. Na kartach znajdują się bohaterowie, przeciwnicy oraz lokacje. Każdy z bohaterów posiada określone cechy i przypisany jest do niego jeden z czterech stref wpływów – przywództwo, wiedza, duch, taktyka. Sama mechanika gry nie jest mocno skomplikowana, jednak już sama rozgrywka daje ogromną satysfakcję. To pozycja, która z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom.

Gry planszowe do grania w pojedynkę. Podsumowanie

Na rynku znajduje się znacznie więcej propozycji gier planszowych do grania w pojedynkę. My przedstawiliśmy trzy najpopularniejsze i mamy nadzieję, że chętnie z nich skorzystacie nie tylko podczas kwarantanny, ale również w innych sytuacjach.

Jeśli jednak macie pomysł na własną fabułę gry planszowej, to drukarnia PortaArt przygotuje dla Was gry planszowe na zamówienie według najwyższych standardów jakościowych. Zadzwoń lub odwiedź nasze biuro znajdujące się w Poznaniu w celu ustalenia szczegółów. Serdecznie zapraszamy!