Opakowania kartonowe na kosmetyki w dobie handlu e-commerce

portaart.pl > Drukarnia  > Opakowania kartonowe na kosmetyki w dobie handlu e-commerce
Opakowania Kartonowe Na Kosmetyki W Dobie Handlu E-Commerce zdjęcie nr 1

Opakowania kartonowe na kosmetyki w dobie handlu e-commerce

W obecnym czasie sklepy internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Kupujemy w nich ubrania, obuwie, a także kosmetyki. Każdy z tych produktów przed wysyłką powinien zostać odpowiednio zabezpieczony przed ewentualnym uszkodzeniem podczas transportu. Szczególnie delikatne są kosmetyki, dlatego ich producenci, dystrybutorzy oraz sprzedawcy powinni zadbać o nie ze szczególną troską. Jak to zrobić? Dowiesz się tego z naszego artykułu – zapraszamy do przeczytania.

Opakowania kartonowe na kosmetyki

Nie ma wątpliwości co do tego, że sprzedaż internetowa nieustannie się rozwija. I choć część osób nadal woli kupować kosmetyki w punktach stacjonarnych, to drogerie internetowe stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Wpływ na to ma przede wszystkim wygoda kupowania, konkurencyjne ceny, ale również dostępność kosmetyków luksusowych, tzw. premium, których na próżno szukać w sklepach stacjonarnych.

Jako producent, dystrybutor lub sprzedawca z pewnością często masz do czynienia z delikatnymi fiolkami perfum, tuszem do rzęs, małym lusterkiem, czy lakierami do paznokci. Wszystkie one wymagają odpowiedniego zabezpieczenia, podczas wysyłki do klienta. W tym zadaniu doskonale sprawdzają się kartony dla e-commerce, które wyróżniają się wysoką trwałością i wytrzymałością.

Jak poprawnie zapakować kosmetyki do wysyłki?

Kosmetyki to pojęcie bardzo ogólne, pod którym kryją się produkty do makijażu, pielęgnacji włosów, ciała, a także perfumy. Niektóre z nich znajdują się w delikatnych, często szklanych pojemnikach, które wskutek nieodpowiedniego zabezpieczenia, mogą bardzo szybko ulec uszkodzeniu. Dlatego podczas przygotowywania przesyłki do transportu, należy odpowiednio je zabezpieczyć. Pod uwagę należy wziąć nie tylko wielkość produktu, ale przede wszystkim jego rodzaj, wagę oraz czynniki zewnętrzne, które mogą oddziaływać w trakcie transportu, m.inn. wstrząsy, uderzenia, czy wpływ temperatury. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest wybór kartonu wysyłkowego dla e-commerce. Można tutaj zdecydować się na opakowania:

  • z kartonu
  • tektury falistej
  • tektury litej.
  • wzór, kolor, faktura.

Każde z nich wykazuje wysoką trwałość, wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Dla jeszcze większej pewności wolną przestrzeń opakowania z tektury można wypełnić specjalnym wypełniaczem, po to, aby zablokować ruch produktów. W przypadku szklanych buteleczek można użyć dodatkowego zabezpieczenia w formie folii bąbelkowej.

Estetyka opakowań kartonowych na kosmetyki

Dobrze wykonane, estetyczne i oryginalne pudełka na kosmetyki mają kluczowy wpływ na decyzję zakupową podejmowaną przez klientów. Dlaczego? Ponieważ to opakowanie jako pierwsze widzi potencjalny klient i w większości przypadków, to właśnie jego estetyka decyduje o tym czy dany artykuł zostanie zakupiony. Warto zatem zadbać o odpowiednią oprawę proponowanych produktów kosmetycznych.

Doskonałą propozycją opakowań na kosmetyki dla sklepów internetowychopakowania z wyeksponowanym logo firmy, składem produktu oraz ciekawą grafiką. Takie rozwiązanie pozwala skutecznie budować świadomość marki oraz zostać zapamiętanym na dłużej. Równie ciekawą propozycją, co opakowania z logo markipudełka personalizowane. Ten rodzaj opakowań kartonowych idealnie sprawdza się podczas zakupu kosmetyków na prezent, gdzie klient może samodzielnie zaprojektować grafikę lub stworzyć personalizowaną dedykację.

Producent opakowań kartonowych – drukarnia PortaArt

Jeśli poszukujesz sprawdzonego producenta opakowań kartonowych, to świetnie, że trafiłeś na naszego bloga. Jesteśmy firmą z ogromnym doświadczeniem i potencjałem, dlatego nie boimy się nawet najbardziej złożonych projektów. Realizujemy zamówienia na opakowania produktowe, wysyłkowe oraz do przechowywania na magazynach. Jesteśmy otwarci na każdą branżę – również kosmetyczną. Serdecznie zapraszamy do podjęcia współpracy!