Opakowania na alkohol — wszystko, co musisz o nich wiedzieć

portaart.pl > Drukarnia  > Opakowania na alkohol — wszystko, co musisz o nich wiedzieć
Opakowania Na Alkohol — Wszystko, Co Musisz O Nich Wiedzieć zdjęcie nr 1

Opakowania na alkohol — wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Jak głosi znane powiedzenie “ nie szata zdobi człowieka” , a w przypadku alkoholi, to nie opakowanie decyduje o jego smaku. I rzeczywiście o samym smaku alkoholu może i nie decyduje, jednak o jego prezentacji i pierwszym (jakże istotnym) wrażeniu, już tak. Marketingowcy już dawno zauważyli płynący w opakowaniach potencjał, dlatego tak dokładnie i skrupulatnie są one dobierane do konkretnego rodzaju produktu. W przypadku opakowań na alkohole liczy się nie tylko estetyka, ale również jakość i sposób, a także materiały, z których zostały one wykonane.

Z tego wpisu dowiesz się, jakie rodzaje opakowań na alkohole są obecnie dostępne, co wyróżnia poszczególne modele, podpowiemy również, jak wpływają one na ogólny odbiór produktu.

W co można spakować butelki z alkoholem? Rodzaje pudełek na alkohol

Butelki z trunkiem wysokoprocentowym to towar o dość delikatnej strukturze, dlatego bardzo ważne jest to, w jaki sposób go zapakujemy. Ma to znaczenie nie tylko pod kątem bezpiecznego przechowywania, czy transportu takiego trunku, ale również estetycznym. Butelka zapakowana w eleganckie opakowanie prezentuje się znacznie lepiej — wzbudza zachwyt i sprawia wrażenie bardziej wartościowego, luksusowego towaru.

Na rynku opakowań kartonowych dostępnych jest kilka rodzajów pudełek skierowanych zarówno do osób prowadzących działalność sprzedażową alkoholi, jak i również osób indywidualnych, które butelkę z dobrej jakości trunkiem pragną podarować komuś na prezent. Zarówno w przypadku jednych, jak i drugich istnieje możliwość indywidualnego spersonalizowania takiego opakowania czy to w celach komercyjnych, czy prywatnych.

W drukarni kartonowych opakowań na alkohole możesz zaopatrzyć się w:

  • pudełka na alkohole z okładkami — są to opakowania wykonane z jednej części, otwierające się w sposób przypominający okładkę książki. Najczęściej są to opakowania zamykane na magnes;
  • pudełka na alkohol z wiekiem — to opakowanie składające się z dwóch oddzielnych części, czyli spodu oraz wieka;
  • pudełko szkatułka — tego rodzaju opakowanie posiada specjalnie wytłoczone miejsce na przechowywanie butelki, co jest nie tylko ciekawym rozwiązaniem pod względem estetycznym, ale również pod kątem bezpiecznego przechowywania;
  • pudełka na alkohole wysuwane — opakowanie wykonane na zasadzie szufladki, aby je otworzyć, należy jedną część pudełka wysunąć;
  • drewniane pudełko na alkohol — skrzynka wykonana z naturalnego drewna, pokryta specjalną sklejką, a w roli uchwytu doskonale sprawdza się tutaj gruby sznurek.

Opakowania na alkohol — jak wpływają na odbiór produktu?

Nie od dziś wiadomo, będąc klientami sklepów czy to stacjonarnych, czy internetowych jesteśmy skłonni zakupić dany produkt tylko dlatego, że jest on ładny. I choć w praktyce może okazać się on całkowicie nieprzydatny lub użytkowany sporadycznie, to jednak w jakiś sposób zwrócił on naszą uwagę i skłonił do zakupu.

To, że jedne produkty wybieramy bez większego zastanowienia, inne zaś odrzucamy z automatu, może być zależne od tego, jak dany produkt zostanie nam zaprezentowany. Zasada jest prosta — im opakowanie jest ładniejsze, bardziej interesujące, tym prawdopodobieństwo, że nabędziemy dany towar, wzrasta z każdą sekundą naszych obserwacji. Tego typu działanie ma szczególne odniesienie np. do zakupu kosmetyków czy alkoholi. Opakowania na alkohole, które bardzo często wybierane są w ramach podarunku, odgrywają bardzo ważną rolę w procesie sprzedażowym tego rodzaju produktów. Odpowiedni dobór takiego opakowania jest w stanie zwiększyć nie tylko samo zainteresowanie potencjalnych odbiorców, ale także sprzedaż.

Dobre opakowanie na alkohol — czyli jakie?

Wobec powyższego nie ma wątpliwości, że dobrze zaprojektowane opakowanie na alkohol z pewnością dużo bardziej zwróci naszą uwagę, niż pozostałe produkty, np. ustawione na półce butelki z trunkiem bez opakowania.

Już samo pudełko na alkohol pozwala znacząco podnieść jego wartość. Jaką zatem rolę w procesie sprzedażowym odgrywa opakowanie? Przede wszystkim estetyczną, ale także zabezpieczająca. Opakowanie, szczególnie na produkty delikatne i płynne mają za zadanie chronić zawartość przed uszkodzeniem. Dlatego też nasze opakowania na alkohole wykonujemy z wysokiej jakości, trwałej i wytrzymałej tektury.

Problem z doborem pudełka na alkohol? Poproś doświadczonego producenta opakowań

Niezależnie od tego, czy szukasz pojedynczego opakowania do zapakowania alkoholu na prezent, czy hurtowych ilości, to tego rodzaju zlecenie możesz z powodzeniem powierzyć doświadczonemu producentowi opakowań na alkohole, firmie PortaArt z Poznania. Domeną naszej marki jest tworzenie wysokiej jakości, trwałych, wytrzymałych i dopasowanych do indywidualnych potrzeb naszych klientów opakowań kartonowych. Pracujemy wyłącznie na najwyższej jakości materiałach, dzięki czemu możesz mieć pewność, że otrzymujesz najlepszy pod względem jakości produkt. Chętnie pomożemy Ci w doborze odpowiedniego pudełka na alkohol oraz wykonamy jego personalizację specjalnie pod Twoje potrzeby. Zapraszamy do współpracy!