Opakowania ozdobne z papieru – szerokie zastosowanie

portaart.pl > Drukarnia  > Opakowania ozdobne z papieru – szerokie zastosowanie
Opakowania Ozdobne Z Papieru - Szerokie Zastosowanie - Portaart.pl zdjęcie nr 1

Opakowania ozdobne z papieru – szerokie zastosowanie

Ekologia — to hasło nie znika z ust całego świata, a do tego stale się nasila. Nic dziwnego — w końcu ludzkość musi zmierzyć się ze stertą śmieci, którą wyprodukowała. Recykling to jeden ze sposobów zwalczania tego problemu, jednak lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego coraz częściej odchodzimy od plastikowych toreb i opakowań na rzecz tych przyjemniejszych naszemu środowisku. Pudełka z kartonu i tektury są coraz popularniejsze, dlatego warto się przyjrzeć bliżej ich zaletom.

Opakowania kartonowe – ekologia i wytrzymałość

Papier nie kojarzy się z materiałem wyjątkowo wytrzymałym. Szybko ulega zawilgoceniu i się drze. Jednak szkopuł tkwi w szczegółach, a odpowiednio przygotowana masa papierowa okazuje się, już w swojej finalnej formie, cechować niezwykłą wytrzymałością. Przemawia za tym chociażby szerokie zastosowanie kartonowych pudełek w e-commerce i innych dziedzinach handlu. Są wykorzystywane do wysyłki produktów czy ich ekspozycji w sklepach stacjonarnych oraz dystrybucji gadżetów promocyjnych. W użytku domowym stają się poręcznym organizerem np. na przybory do szycia, bibeloty i stare czasopisma. Ponadto pudełka kartonowe można poddać recyklingowi, jednak w razie czarnego scenariuszu, gdy nie trafią do niebieskiego kontenerka — nie będą się rozkładać setki lat tak jak plastikowe torby.

Pudełka kartonowe na zamówienie

Pudełka mogą przybrać różne formy. Klient może wybrać nie tylko rodzaj papieru, ale też ich wielkość, kolor czy wycinane laserowo bądź tłoczone ornamenty. Stały rozwój technologii umożliwia naniesienie na pudełka z logo firmy dosłownie każdy dodatkowy motyw. Warto natomiast się zaznajomić z rodzajami papieru, aby wybrać adekwatny do okoliczności i rodzaju produktu.

Producent opakowań ozdobnych obróbce poddaje tekturę falistą, litą oraz karton, które cechują się odmienną wytrzymałością na ciężar. Lekkie i małe przedmioty można przechowywać w kartonie, natomiast do cięższych należy już wybrać tekturę. Dodatkowo każdy taki pojemnik można wykończyć powłoką z folii poliuretanowej, matową bądź błyszczącą. Do wyboru jest także fason papierowego pojemnika. Może być jednoczęściowy, dwuczęściowy bądź o nieregularnym kształcie, np. serca.

Opakowania z logo – różnorodność wzorów

Każda szanująca się drukarnia (Poznań oferuje ich sporo) daje możliwość wyboru spośród opakowań tekturowych. Produkty te można pogrupować wg ich użyteczności czy okoliczności. Najczęstszym wyborem klientów są:

  • Kartony ozdobne — estetyczne i idealne na każdą okazję. Z odpowiednim nadrukiem zaskoczą klienta, zwracając jego uwagę na markę na dłużej. Nasza drukarnia w Poznaniu z przyjemnością pomoże stworzyć projekt graficzny, który wywrze wielkie „wow” na kliencie.
  • Opakowania produktowe — rozwój technologii drukarskiej pomaga dobrać kształt opakowania do każdego produktu. Jest to dobra wiadomość zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorstw, które w ofercie mają własne wyroby. Dzięki eleganckiemu opakowaniu wyprodukowana świeczki czy ceramika nabierają niezwykle elegancki wydźwięku.
  • Kartony dla e-commerce — prowadzenie sklepu internetowego to przede wszystkim kartony na wysyłkę. Dlatego należy je odpowiednio dobrać do produktów z oferty. Czy to utensylia i akcesoria kuchenne, czy tekstylia — to właśnie odpowiednio zapakowana paczka robi dobre wrażenie na kliencie.
  • Kartony firmowe — nieduże pudełka papierowe przeznaczone dla pracowników, klientów i partnerów biznesowych. To w nich najczęściej się podarowane prezenty na święta czy gadżety promocyjne. Takie opakowania kartonowe z nadrukiem zawsze są mile odbierane przez adresata i wprawiają go w dobry nastrój.
  • Opakowania na alkohol — Przygotowywanie domowych nalewek i piwowarstwo mają się całkiem dobrze. A jeśli już poświęca się czemuś tak dużo uwagi, to warto zadbać też o odpowiednie opakowanie. Może to być własne logo piwa czy zdobiona etykieta na wino. Częstym wyborem są także etykiety na alkohol na wesela czy rocznice.
  • Opakowania świąteczne — ozdobne pudełka i torebki świąteczne to zawsze miłe zwieńczenie zawartości. Podkreślają ogólny nastrój, ochraniają prezenty, a podarowane mogą zostać rodzinie, przyjaciołom i pracownikom — wystarczy wybrać odpowiedni wzór.
  • Ekspozytory tekturowe — duże i wytrzymałe. Niezbędne podczas targów i innych eventów, na których chcemy zaprezentować swoją markę, usługi czy produkty. Ich pełna customizacja pozwala stworzyć zapadające w pamięci stoisko.