Plakaty nadal królują w naszych salonach!

portaart.pl > Drukarnia  > Plakaty nadal królują w naszych salonach!
Plakaty Nadal Królują W Naszych Salonach! - Portaart.pl zdjęcie nr 1

Plakaty nadal królują w naszych salonach!

Nowoczesne plakaty już dawno temu przestały kojarzyć się z dekoracją pokoju nastolatka i stały się modną, piękną dekoracją, pasującą do niemal każdego wnętrza. Plakaty to bardzo uniwersalny dodatek, ponieważ pasują do wielu aranżacji wnętrzarskich – od minimalistycznego, przez glamour, po boho. Na jakiej zasadzie powinno dobierać się plakaty do wnętrza? Na co warto postawić w tym sezonie? Czy plakaty powinno się oprawiać? Dzięki nam Twój salon będzie wyglądał świetnie! Bo w tym artykule odpowiadamy na wszystkie najważniejsze pytania dotyczące plakatów. Zapraszamy!

Plakaty na ścianę do salonu – na co warto postawić?

Plakaty do salonu to idealny dodatek, który pozwala na wprowadzenie do wnętrza nieco luźniejszej albo za to bardzo współczesnej atmosfery. W porównaniu do obrazów są przecież zdecydowanie lżejsze, co nie znaczy, że mniej eleganckie! Wybór plakatów jest bowiem ogromny – na rynku znajdziemy plakaty retro, plakaty boho, plakaty w geometryczne wzory,  plakaty typograficzne… Jak więc w gąszczu ofert wybrać te, które najlepiej wpasują się w klimat naszego salonu?

Po pierwsze pamiętaj, że plakaty muszą też pasować… do Ciebie! Dopasuj je do swojej osobowości, a na pewno sprawią, że w pomieszczeniu, w którym się pojawią będziesz czuł się świetnie! Uwielbiasz komiksy Marvela? Na pewno znajdzie się plakat z taką grafiką! Kochasz czytać książki? Na rynku dostępna jest cała masa plakatów z cytatami z książek i sentencjami autorów. Jesteś artystyczną duszą? Postaw na plakaty w kolorowe, abstrakcyjne wzory. Istnieje tak wiele wzorów, kolorów i stylów plakatów, że na znajdziesz wśród nich coś dla siebie! A jeśli nie… zawsze możesz pomyśleć o wydruku plakatu na zamówienie!

Plakaty na ścianę – który będzie najlepszy do Twojego salonu?

Najczęściej wybieranym miejscem na umieszczenie estetycznego plakatu jest salon, ponieważ w tym pomieszczeniu jest on widoczny zarówno dla domowników, jak i dla odwiedzających nas gości. W salonie mamy też zazwyczaj dużo miejsca do zaaranżowania więc dzięki temu możemy pozwolić sobie na duży plakat, który stanie się jego największą ozdobą. No właśnie – rozmiar. Na jaki rozmiar warto postawić? Często jeden duży plakat może mieć znacznie większy dekoracyjny wydźwięk niż cała ściana wytapetowana plakatami.

Dlatego wybierając rozmiar, jak i miejsce, w którym zawiśnie plakat, musisz przede wszystkim przemyśleć jaką funkcję ma on spełniać. Bardzo duży poster od razu przykuje uwagę. Co więcej, będzie pełnił funkcję głównego akcentu dekoracyjnego pomieszczenia. Zestawienie go z innymi ozdobami może bowiem sprawiać nieco przytłaczające wrażenie.

Z kolei mniejsze plakaty można wykorzystać dwojako. Po pierwsze, jako punktową dekorację, wpasowującą się w pozostałe dodatki naścienne, jak zegary czy ramki. Po drugie, niewielkie plakaty można zebrać w grupy i stworzyć z nich małą galerię. Tworząc taką ścianę z plakatami można je łączyć w naprawdę różnorakie sposoby. Często te z pozoru niepasujące do siebie obrazki dają razem niesamowity efekt.

Co ważne, musisz wiedzieć, że wieszając plakat w salonie, zawsze powinien znajdować się on mniej-więcej na wysokości linii wzroku.

Czy plakaty na ścianę powinno się oprawiać?

Oprawienie plakatu to dobre rozwiązanie. Przede wszystkim rama stanowi zabezpieczenie przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Co więcej, oprawiony plakat możemy umieścić nie tylko na ścianie. Może zająć główne miejsce na kominku lub na komodzie, nie tracąc przy tym walorów ozdobnych.

Poza tym niektóre wzory plakatów, jak te wpisujące się w styl glamour, czy modny ostatnimi czasy vintage, ciężko wyobrazić sobie bez eleganckiej ramy! Chociaż… dekoratorzy wnętrz coraz częściej stawiają na nowy, bardzo ciekawy trend. Trend ten pozwala na przyklejanie plakatów do ściany taśmą, natomiast nie byle jaką taśmą. W tym celu zazwyczaj wybiera się mocno ozdobne, kolorowe taśmy, które nawiązują do grafiki przedstawionej na plakacie.   

Plakaty na zamówienie – postaw na indywidualizm!

Plakaty to nowoczesne, estetyczne dekoracje pasujące do każdego wystroju salonu. Wybór plakatów jest naprawdę wielki, jednak jeśli chcesz stworzyć aranżację idealnie pasującą do Ciebie i Twojego wnętrza, powinieneś postawić na wydruk plakatów na zamówienie. Dzięki temu staniesz się szczęśliwym posiadaczem zaprojektowanego przez siebie, wyjątkowego plakatu!