Rekordy świata w grach planszowych – kilka ciekawostek, które powinieneś poznać

portaart.pl > Drukarnia  > Rekordy świata w grach planszowych – kilka ciekawostek, które powinieneś poznać
Rekordy Świata W Grach Planszowych - Kilka Ciekawostek, Które Powinieneś Poznać zdjęcie nr 1

Rekordy świata w grach planszowych – kilka ciekawostek, które powinieneś poznać

Gry planszowe to źródło rozrywki, nauki i rywalizacji od wielu pokoleń. Ale czy wiedziałeś, że świat gier planszowych ma swoje własne rekordy świata? Od najdłuższej rozgrywki, przez największą ilość graczy biorącą udział w rozgrywce, po największy zestaw planszowy – oto kilka ciekawostek związanych z rekordami ustanowionymi w grach planszowych.

Najdłuższa rozgrywka Monopoly

“Monopoly” to jedna z najbardziej znanych gier planszowych na świecie, ale co się stanie, gdy partia tej gry się przeciągnie? W 1982 roku grupa graczy postanowiła znaleźć odpowiedź na to pytanie. Rozpoczęli rozgrywkę “Monopoly,” która trwała aż 70 dni! Partia zakończyła się po tym, jak jedno z dzieci chcących wziąć udział w rozgrywce powiedziało, że chce zagrać. Ten rekordowy czas gry jest dowodem na wytrwałość i determinację graczy.

Największy zestaw planszowy na świecie

W 2011 roku w Belgii został ustanowiony rekord Guinnessa za największy zestaw planszowy na świecie. Zestaw ten nosi nazwę “De Wapper.” Zawierał on ogromną planszę o wymiarach 1,2 km², na której można było zagrać w tradycyjną grę planszową. “De Wapper” było nie tylko rekordem pod względem rozmiaru, ale także okazją do promocji gier planszowych i przyciągnięcia uwagi do tej formy rozrywki.

Największa gra planszowa “Risk”

“Risk” to znana gra planszowa, która polega na zdobywaniu terytoriów i eliminowaniu przeciwników. W 2009 roku w Niemczech odbyła się największa gra “Risk” na świecie. Wzięło w niej udział 2 453 osób jednocześnie grających na jednej ogromnej planszy. To dowód na to, że gry planszowe potrafią przyciągnąć ogromne tłumy i stworzyć niezapomniane wydarzenie społeczne.

Największy zestaw klocków do Scrabble

Scrabble to planszowa gra słowna, która polega na układaniu słów na planszy. W 2018 roku rekord Guinnessa został ustanowiony w Malezji, gdzie stworzono największy zestaw klocków do gry w Scrabble na świecie. Zestaw ten składał się z 12 000 drewnianych klocków, co stanowiło wyzwanie nie tylko dla graczy, ale także dla fanów tej klasycznej gry.

Najwięcej jednocześnie grających osób w “Jenga” na wysokości

“Jenga” to gra, w której gracze budują wieżę z drewnianych klocków i próbują wyjąć klocki, nie powalając wieży. W 1985 roku w San Francisco ustanowiono rekord Guinnessa, grając w “Jenga” na wysokości 3 110 metrów. Było to wyzwanie nie tylko dla graczy, ale także dla grawitacji. Ustanowiony jednak rekord pokazuje, że gry planszowe można uprawiać praktycznie wszędzie!

Największa gra planszowa na świecie – “Catan”

W 2017 roku niemiecka firma Catan GmbH ustanowiła rekord Guinnessa za największą grę planszową na świecie opartą na ich kultowej grze “Osadnicy z Catanu”. Plansza była olbrzymia, mierząc 1508,6 a w rozgrywce wzięło udział aż 1 040 osób jednocześnie. To dowód na ogromne zainteresowanie i miłość do tej popularnej gry planszowej.

Rekordy Guinessa w grach planszowych – podsumowanie

Rekordy świata związane z grami planszowymi to nie tylko dowód na popularność tej formy rozrywki, ale także na to, że popularne planszówki potrafią łączyć ludzi i tworzyć niezapomniane chwile. Niezależnie od tego, czy grasz w małym gronie przyjaciół czy w ogromnym tłumie, gry planszowe pozostają źródłem radości i emocji.

Dlatego, jeśli jeszcze nie spróbowałeś żadnej z tych rekordowych gier planszowych, to z pewnością warto dać im szansę i doświadczyć niesamowitej rozrywki, jaką oferują. A może potrzebujesz pomocy w stworzeniu takiej gry, przy pomocy której będziesz mógł pobić swój własny rekord Guinessa? U producenta gier planszowych na zamówienie, firmy PortaArt z Poznania wykonać niemal każdą grę planszową – zarówno autorską, jak i remake popularnego tytułu. Po konsultacjach z Tobą oraz naszym działem graficznym stworzymy dla Ciebie nie tylko odpowiednie plansze do gry planszowej, ale także pozostałe elementy, takie jak pionki, żetony, czy karty. Gwarantujemy, że u nas zrealizujesz nawet najbardziej oryginalny i skomplikowany pomysł. Serdecznie zapraszamy do współpracy.