Tapety na zamówienie – poznaj ich wady i zalety!

portaart.pl > Drukarnia  > Tapety na zamówienie – poznaj ich wady i zalety!
Tapety Na Zamówienie - Dlaczego Warto? zdjęcie nr 1

Tapety na zamówienie – poznaj ich wady i zalety!

Tapety ścienne – niegdyś kojarzone wyłącznie z mało ciekawymi wzorami i peerelowskimi mieszkaniami, dziś ponownie święcą swoje triumfy, jednak w znacznie nowszej, ulepszonej odsłonie. Wiele osób decydujących się na zakup tapety zadaje sobie jedno odwieczne pytanie: kupić gotową tapetę, czy też zamówić na wymiar? Choć druga opcja może wydawać się znacznie kosztowniejszą inwestycją, to w tym wpisie obalimy ten mit i opowiemy o wszystkich korzyściach płynących z takiego zakupu. Zapraszamy!

Rodzaje tapet ściennych

Współczesny rynek konsumencki oferuje kilka rodzajów tapet ściennych. To, co różni je od siebie to przede wszystkim zastosowany do ich produkcji materiał. Druk tapet na różnego rodzaju podkładach daje szeroki wariant możliwości dekoracyjnych wnętrz. Można zatem pozwolić sobie na udekorowanie niemal każdego pomieszczenia, również tego, w którym panuje wilgoć, lub istnieje wysokie ryzyko zabrudzeń ścian.

Tapety flizelinowe

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów tapety na zamówienie jest tapeta flizelinowa. Składa się ona z dwóch warstw – papierowej i poliestrowej. Na części papierowej, czyli zewnętrznej nadrukowana jest grafika, druga zaś to wersja wewnętrzna z klejem, którą przykleja się do ścian. Tego typu materiał wyróżnia się łatwym montażem i demontażem (nie wymaga żmudnego skrobania) oraz wysoką wytrzymałością – nie kurczy się ani nie rozciąga. Trzeba jednak pamiętać, że tapety flizelinowe nie są odporne na wilgoć, dlatego nie sprawdzą się w pomieszczeniach takich jak łazienka.

Tapety winylowe

Kolejnym rodzajem tapet są tapety winylowe. Te modele pokrywa się warstwą z tworzywa sztucznego (winylu), dzięki czemu są one wyjątkowo trwałe i odporne na różne czynniki, w tym czynniki zewnętrzne. Tapeta winylowa jest łatwa w czyszczeniu oraz odporna na wilgoć. Można ją z powodzeniem stosować w pomieszczeniach takich jak łazienka oraz na zewnątrz budynków. Nie trzeba się również martwić o blaknięcie kolorów – przez długi czas pozostają one żywe i bardzo intensywne.

Tapety tekstylne

Na rynku dostępne są również tapety tekstylne, które wykonuje się na specjalnych materiałach, takich jak len, bawełna, jedwab, wełna lub tkanina jutowa. Tego rodzaju tapety nie są jednak odporne na czynniki zewnętrzne i zabrudzenia.

Tapety na zamówienie – czy to dobre rozwiązanie?

Znając podstawowe rodzaje tapet ściennych, ich wady i zalety można z powodzeniem udać się na zakupy. Można zdecydować się na gotowy motyw lub wybrać opcję zakupu tapety na wymiar z własną indywidualnie zaprojektowaną grafiką. Oto najważniejsze powody, dla których warto skorzystać z opcji numer dwa:

  • Niepowtarzalność – zazwyczaj motywy tapetoferowane w sklepach mają kilka podobnych lub wręcz identycznych motywów. Zamawiając tapetę na wymiar, masz gwarancję, że dekoracja Twojego wnętrza będzie jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna. W naszej drukarni PortaArt można zdecydować się na druk tapety na wymiar np. ze zdjęcia lub własnego indywidualnego projektu.
  • Możliwość wyboru odpowiednich materiałów – decydując się na tapetę na zamówienie masz możliwość dostosowania wszystkich parametrów według własnych potrzeb. Dotyczy to nie tylko wymiarów tapety, ale także podkładu, na którym będzie ona drukowana.
  • Uniwersalne zastosowanie – możliwość dostosowania rozmiaru tapety do własnych potrzeb daje nieograniczone możliwości w kreowaniu własnego wnętrza. Tapeta może być z powodzeniem umieszczona nie tylko na ścianie, ale także frontach mebli, drzwiach, czy suficie.

Podsumowanie!

Jak widać, indywidualne rozwiązanie przy wyborze tapet niesie za sobą całą masę korzyści, a cena zasadniczo nie różni się od ceny gotowych produktów sklepowych. Warto zatem skorzystać z usług sprawdzonej i doświadczonej drukarni, która przygotuje dla Ciebie tapetę najwyższej jakości z perfekcyjnie odwzorowaną kolorystyką. Zapraszamy do PortaArt!