Zastosowanie rollupów w biznesie

portaart.pl > Drukarnia  > Zastosowanie rollupów w biznesie
Zastosowanie rollupów w biznesie

Zastosowanie rollupów w biznesie

Rollup to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych systemów wystawienniczych. Wybierając się na targi i eventy branżowe chyba nie sposób nie znaleźć tam stoiska, przy którym dumnie nie stałby rollup. Jednak z tego względu wielu przedsiębiorców nie decyduje się na zainwestowanie w rollupy reklamowe. Obawiając się, że wykorzystają to narzędzie jedynie na targach. Czy są więc jakieś alternatywy dla wykorzystania rollapu? Podpowiadamy – zapraszamy do artykułu!

Rollupy i ich funkcje

Obecność rollupów na wszelkich branżowych, tj. targach, targach pracy i eventach, to tak naprawdę standard. W zasadzie każda firma przy swoim stanowisku wystawienniczym korzysta z rollupów. Ciężko się temu dziwić. Ich popularność wynika przede wszystkim z funkcjonalności i wygody użytkowania. Rollupy cechują się także szeroką możliwością zastosowania i uniwersalnymi rozmiarami.

Ogromnym plusem rollupów jest także prosty w obsłudze i szybki montaż oraz demontaż.  Wystarczy wyjąć z kasetonu plakat z nadrukiem, zwinąć go i schować do specjalnej torby. Maszt składamy do wygodnych rozmiarów. I tym oto sposobem możemy w komfortowy sposób przenosić rollup z miejsca na miejsce.

Co istotne, projekt wydruku można dowolnie wymieniać. To ogromny plus w przypadku zmiany oferty, wprowadzenia nowego produktu czy nowej usługi na rynek. Dzięki temu nie trzeba bowiem kupować całego mechanizmu, a wystarczy zmiana samego plakatu.  

Rollupy i ich zastosowanie. Gdzie jeszcze można wykorzystać rollupy?

Rollupy znane są przede wszystkim z tego, że firmy i przedsiębiorstwa chętnie korzystają z nich podczas targów i eventów branżowych. To po prostu świetne systemy wystawiennicze. Poza wymienionymi wyżej korzyściami, jak łatwy montaż i wygodne gabaryty, warto wiedzieć, że rollupy sprawdzają się tak dobrze na targach z jeszcze jednego powodu. Mianowicie, umożliwiają prezentację produktu, usług czy treści na linii wzroku odbiorcy. To bardzo ważne, ponieważ komunikat od razu przykuwa wzrok, a tym samym budzi zainteresowanie.

To kolejny powód, który pozwala śmiało stwierdzić, że zastosowań rollupów jest o wiele, wiele więcej. Wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb i wymagań konkretnej firmy. Jak jeszcze można wykorzystać rollupy? Otóż m.in.:

  • na imprezach plenerowych – jako ciekawy element reklamy outoodrowej, mogą prezentować komunikat sprzedażowy lub pełnić funkcję informacyjna,
  • na szkoleniach, seminariach i podczas wszelkiego typu prezentacji – możesz wykorzystać je jako idealne dopełnienie prezentowanych treści na slajdach i przedstawić na nich najważniejsze informacje dotyczące tematu szkolenia/prezentacji,
  • w recepcjach, holach i otwartych częściach wspólnych np. firm lub hoteli – generalnie w takich miejscach rollupy świetnie sprawdzają się jako powierzchnia reklamowa, przechodzący goście czy klienci bardzo często skupiają na nich swoją uwagę,
  • w sklepach wielkopowierzchniowych i galeriach handlowych – gdzie z powodzeniem mogą pełnić funkcję informacyjną lub reklamową,
  • w przychodniach i klinikach zdrowia – gdzie bardzo dobrze sprawdzają się jako powierzchnia informacyjną dla pacjentów – można na nich umieścić informacje o dodatkowych usługach, zmianach w otwarciu kliniki czy możliwości rejestracji online itp.

Rollupy reklamowe i nie tylko…

Druk na papierze zapewnia nieskończone możliwości tworzenia reklam zewnętrznych. Nowoczesna drukarnia PortaArt oferuje druk na materiałach reklamowych wszelkiego typu. Wybierasz się w najbliższej przyszłości na ważne, firmowe wydarzenie? Lada wystawiennicza leży w kręgu Twoich zainteresowań? Potrzebne są Ci plakaty reklamowe, banery reklamowe, ekspozytory produktowe? Świetnie się składa! Sprawdź ofertę PortaArt i zobacz, jak możemy Ci pomóc. Cechuje nas wieloletnie doświadczenie, indywidualne podejście do klientów i najwyższa jakość oferowanych produktów. Posiadamy również własne studio projektowe, więc jeśli potrzebujesz pomocy w projektowaniu materiałów reklamowych także możesz na nas liczyć! Zapraszamy!