Czy wino to dobry upominek dla kontrahentów?

portaart.pl > Drukarnia  > Czy wino to dobry upominek dla kontrahentów?
Czy Wino To Dobry Upominek Dla Kontrahentów? - Portaart.pl zdjęcie nr 1

Czy wino to dobry upominek dla kontrahentów?

Święta Bożego Narodzenia, dziesięciolecie firmy, targi branżowe – okazji do obdarowania klientów, kontrahentów, partnerów i pracowników firmowymi prezentami jest mnóstwo. Kalendarze, terminarze, breloki i powerbanki nie robią już na nikim większego wrażenia. A przecież trafiony prezent to szansa na rozwój kontaktów biznesowych. Jaki upominek będzie najlepszy? Czy alkohol to dobry pomysł na biznesowy prezent? Jakie opakowanie prezentowe wybrać? Odpowiadamy na wszystkie pytania – zapraszamy do artykułu.

Co można sprezentować partnerom biznesowym i klientom?

Kontakty biznesowe, od czasu do czasu, wymagają małego dopieszczenia. Okazji, aby wykazać się kreatywnością w kwestii firmowych upominków nie brakuje. Nie od dziś wiadomo, że firmowe upominki i gadżety mogą (przynajmniej pośrednio) stać się kluczem do odniesienia sukcesu przez markę.

Przed kolejną okazją warto więc porządnie się zastanowić i podjąć świadomą decyzję dotyczącą  zakupu prezentów dla partnerów biznesowych i kontrahentów. Dobrze dobrany upominek jest gwarancją utrzymania pozytywnego wizerunku firmy, a ten niekoniecznie trafiony – wręcz przeciwnie, może odbić się negatywnie na naszych relacjach biznesowych. A jak wszyscy wiemy, złe wrażenie i niesmak w oczach klientów i partnerów mogą rzutować na kondycję firmy przez długi, długi czas.

Wiele firm, zamiast sztampowych kalendarzy i notatników firmowych, decyduje się na wino na prezent. Czy to pomysł trafiony w dziesiątkę? Jeśli zadbamy o kilka istotnych szczegółów – jak najbardziej! Jakich szczegółów? Podpowiadamy!

Dobre wino = klucz do sukcesu

Przedsiębiorca musi wykazywać się kulturą i znajomością na wielu płaszczyznach, nie tylko tej handlowej. Powinien znać podstawowe zasady zachowania, posiadać zalążek wiedzy z psychologii biznesu i być dobrym obserwatorem.

Te cechy na pewno pomogą w doborze odpowiedniego wina na prezent dla każdego z biznesowych partnerów. Odmiany wina różnią się przecież od siebie wytrawnością, jakością oraz ogólnym smakiem. Jak więc wybrać to odpowiednie? Dobór trunku zależy od ogólnego wieku obdarowywanego, jego preferencji, a także płci. Inne wino znajdzie uznanie młodej kobiety, a inne dojrzałego mężczyzny.

Niemniej pomysł z zakupem wina na prezent firmowy jest bardzo dobrym pomysłem. Wino towarzyszy nam przecież przy wielu okazjach – podczas wyjątkowych rodzinnych uroczystości, podczas celebrowania sukcesów, czy podczas chłodnego jesiennego wieczoru przy ulubionej lekturze.

Jeśli więc uda Ci się trafić w gust obdarowywanej osoby – sukces masz jak w banku. Dlatego jeśli niekoniecznie znasz się na tym rodzaju alkoholu, sięgnij po radę i pomoc. Istnieje wiele specjalistycznych firm i sklepów z bardzo dobrymi winami, w których na pewno otrzymasz potrzebne wsparcie.

Opakowanie na firmowy prezent

Po doborze odpowiedniego wina, czekać Cię będzie kolejna, ważna decyzja – wybór idealnego opakowania na prezent. Bardzo niekulturalne, poza małymi wyjątkami, jest wręczenie wina bezpośrednio do ręki. W przypadku, gdy winem obdarowujemy osoby bliskie, mała torebka papierowa będzie wystarczająca, jednak w tym wypadku zależy Ci na profesjonalnym odbiorze Twojej marki, dlatego warto postawić na eleganckie opakowania produktowe.

Dzięki rozwiniętym technikom poligrafii kartoniki na wino możesz spersonalizować, tak aby prezent od razu kojarzył się z Twoją marką. Logo, hasło firmy, dedykacja dla kontrahenta – druk na opakowaniach produktowych to nieskończone możliwości.

Opakowania ozdobne na alkohol z tektury litej, opakowania z tektury falistej, opakowania z tektury kreszowanej, a także opakowania z kartonu z nadrukiem sprawdzają się idealnie. Opakowania na butelki z logo Twojej firmy oraz eleganckim wzorem zgodnym z brandbookiem na pewno uatrakcyjnią Twój prezent.

Dobrym rozwiązaniem są także opakowania z okienkiem, które od razu wyeksponują upominek albo eleganckie opakowania z zamknięciem na magnes, które klienci szczególnie doceniają. Przede wszystkim ze względu na bardzo efektowny wygląd i możliwość późniejszego wykorzystania opakowania.

Dla najbardziej wymagających klientów sprawdzą się także minimalistyczne drewniane opakowania produktowe. Takie pudełka również można spersonalizować. Wręczając kontrahentowi porządne, drewniane pudełko z dobrym alkoholem zyskujesz gwarancję, że Twoja marka będzie kojarzona z marką premium, która docenia i dba o swoich partnerów.

Ozdobne opakowania na butelki.

Wino na prezent dla partnerów biznesowych to bardzo dobry pomysł, jeśli spełnisz dwa warunki. Po pierwsze, wybierzesz dobry gatunkowo trunek, dopasowany do preferencji obdarowanego. Po drugie, zadbasz o eleganckie opakowanie na butelkę wina. Portaart to producent wysokojakościowych opakowań produktowych, które będę idealne na tę okazję. Jeżeli potrzebujesz pomocy w stworzeniu niepowtarzalnego projektu, to skontaktuj się z nami. Wysłuchamy Twoich oczekiwań i stworzymy ciekawą koncepcję, którą następnie z największą przyjemnością zrealizujemy – zapraszamy!