Gra towarzyska Ego — którą wersję warto wybrać?

portaart.pl > Drukarnia  > Gra towarzyska Ego — którą wersję warto wybrać?
Gra Towarzyska Ego — Którą Wersję Warto Wybrać? zdjęcie nr 1

Gra towarzyska Ego — którą wersję warto wybrać?

Weekendy spędzane w gronie znajomych, czy rodziny powinny przebiegać w miłej i ciekawej atmosferze. Wspólny czas można urozmaicić sobie dobrą grą planszową, a dokładniej kultową już grą towarzyską Ego. Poniżej przedstawimy kilka wersji tej gry, które z pewnością przypadną do gustu największym miłośnikom gier planszowych. Każda z nich pozwoli odkryć na nowo siebie, ale także poznać bliżej inne osoby w naszym otoczeniu. Zaczynajmy!

Czym jest gra towarzyska Ego?

Ego to gra towarzyska wydana przez polską firmę Trefl. W trakcie prowadzonych rozgrywek uczestnicy gry odpowiadają na zadane pytania, które dotyczą zarówno nas samych, znajomych, przyjaciół, jak i członków rodziny. Głównym celem gry jest poznanie, jak dobrze poszczególni uczestnicy rozgrywki znają siebie nawzajem. W tej grze liczy się szczerość, wiedza dotycząca najbliższych nam osób, ale przede wszystkim doskonała zabawa.

Jakie elementy gry zawiera zestaw Ego?

Gra planszowa Ego to jedna z najchętniej wybieranych pozycji wśród miłośników towarzyskich spotkań przy planszówce. Jakie elementy gry znajdziemy w opakowaniu?

Pudełko gry planszowej Ego zawiera:

 • 220 dwustronnych kart z pytaniami
 • 120 małych żetonów
 • 18 dużych żetonów z odpowiedziami
 • planszę do gry
 • instrukcję do gry.

Elementy do gry planszowej Ego zostały wykonane z trwałych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów. Ponadto każdy element jest dopracowany w najdrobniejszym szczególe, dzięki czemu gra prezentuje się efektownie. Na uwagę zasługuje również pudełko do gry planszowej, które pozwala na ułożenie akcesoriów do gry w taki sposób, by nie miały zbędnego luzu. W ten sposób możemy wygodnie i bezpiecznie transportować naszą grę, np. na spotkanie towarzyskie.

Jak grać w grę Ego? Podstawowe zasady gry

Aby móc cieszyć się z odpowiednio przeprowadzonej rozgrywki w Ego, musimy na wstępie poznać jej zasady. Gra wygląda następująco:

 • Przed przystąpieniem do rozgrywki każdy z graczy dostaje żetony odpowiedzi, na których zaznacza się swoje typy odpowiedzi. Gracze rozkładają plansze wraz z wszystkimi jej komponentami.
 • Rozgrywka prowadzona jest zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a osobą rozpoczynającą jest zazwyczaj najstarsza osoba w grupie.
 • Rozgrywający losuje jedną kartę z pytaniem i odczytuje je na głos. Następnie pozostali gracze po cichu udzielają odpowiedzi, zaznaczając ją na swoim żetonie.
 • Pozostali gracze głosują na odpowiedź, której według nich udzieliłaby osoba odczytująca pytanie.
 • Gdy wszyscy zagłosują, następuje sprawdzenie wyników i rozdanie punktów. Szczegółowe przydzielenie punktów znaleźć można w instrukcji dołączonej do opakowania z grą.
 • Grę wygrywa ta osoba, która pod koniec rozgrywki zbierze największą liczbę punktów.

Gra planszowa Ego — jakie wersje znajdziemy?

Jeśli chodzi o popularność gry planszowej Ego, to nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Pod wątpliwość można tutaj jedynie poddać wybór wersji tej popularnej i cieszącej się ogromnym zainteresowaniem gry. W ofercie marki Trefl znajduje się bowiem kilka różnych wersji, z której każda skierowana jest do odbiorców w różnym wieku oraz odmiennym spektrum zainteresowań.

Cieszącą się największym zainteresowaniem jest czerwona wersja gry Ego, jednak polecić możemy z tej serii inne produkty, jak chociażby:

 • Ego Family – gra planszowa skierowana jest dla graczy powyżej 8 roku życia;
 • Ego Emocje — gra planszowa skierowana jest dla graczy powyżej 12 roku życia;
 • Ego Pictures — gra planszowa skierowana jest dla graczy powyżej 14 roku życia;
 • Ego Love — gra planszowa skierowana jest dla graczy powyżej 18 roku życia.

Gra planszowa Ego na zamówienie — stwórzmy własną wersję tej popularnej planszówki

Dla wszystkich zainteresowanych istnieje również możliwość stworzenia własnej wersji tej kultowej gry towarzyskiej planszowej, opartej na własnych zasadach, odmiennych pytaniach i jeszcze ciekawszej grafice. Pomoże nam w tym znany i ceniony na rynku polskim producent gier planszowych na zamówienie firma PortaArt z Poznania. Może być to zarówno pojedynczy egzemplarz, jak i cały nakład skierowany do promocji firm. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, w celu omówienia szczegółów.