Gry planszowe 2023 — top 3 najlepszych gier planszowych

portaart.pl > Drukarnia  > Gry planszowe 2023 — top 3 najlepszych gier planszowych
Gry Planszowe 2023 — Top 3 Najlepszych Gier Planszowych zdjęcie nr 1

Gry planszowe 2023 — top 3 najlepszych gier planszowych

 

Gry planszowe to doskonała forma rozrywki dla każdego. Uwielbiają grać w nie zarówno kilkuletnie dzieci, jak i osoby dorosłe. Gry planszowe z jednej strony uczą, z drugiej zaś bawią. Co, gdy jednak popularne tytuły przestały nas cieszyć? W takich sytuacjach warto odświeżyć swoją kolekcję gier planszowych o nowe pozycje.

W tym wpisie prezentujemy top 3 najlepszych gier planszowych 2023 roku. Z pewnością każdy — i dzieci i dorośli znajdą tutaj tytuły godne uwagi.

Najpopularniejsze gry planszowe — w co gramy w 2023 roku?

Nie ma wątpliwości co do tego, że rok 2023 obfituje w wiele ciekawych nowości, jeśli chodzi o gry planszowe. Można spodziewać się tutaj zarówno nowych tytułów wśród gier strategicznych, logicznych, jak i przygodowych. W naszym zestawieniu znajdują się 3 według nas zasługujące na największą uwagę propozycje gier planszowych, spośród których niektóre tytuły już teraz można nabyć do swojej kolekcji, na inne trzeba jeszcze chwilkę poczekać, ponieważ ich polska premiera jeszcze się nie odbyła. Niemniej każda z tych pozycji dostępna jest w sprzedaży przedpremierowej, dzięki czemu już teraz można zarezerwować swój egzemplarz, by mieć pewność, że zagramy w niego już w dniu premiery. W co zatem będziemy grali w tym roku? Prezentujemy nasz ranking top 3 najlepszych gier planszowych.

Ranking najlepszych gier planszowych 2023 roku

  • Diuna: Planeta intryg i konfliktów – Rebel
  • Bór – Portal Games
  • Wiedźmin: Stary Świat – Rebel

Diuna: Planeta intryg i konfliktów – Rebel

Końcówka roku 2022 przyniosła wiele nowości filmowych, a jedną z nich był oglądany z rekordową popularnością film „Diuna” Denisa Villeneuve’a. Wraz z pojawieniem się filmu do sprzedaży trafiło mnóstwo gadżetów, reedycje książki, komiksy, a także gry planszowe z czego „Diuna: Planeta intryg i konfliktów”, wydana przez firmę Rebel, prezentuje się zdecydowanie najciekawiej na tle innych propozycji. Każdy z graczy ma w niej do wyboru cztery frakcje (Imperium, Freemeni, Atrydzi oraz Harkonnenowie), którymi muszą zarządzać w taki sposób, aby uzyskać jak najwięcej wpływów i całkowicie przejąć kontrolę nad najcenniejszym surowcem we wszechświecie — melanżem. To wciągająca gra, która z pewnością zainteresuje niejednego miłośnika gier planszowych o tematyce fantasy.

Bór – Portal Games

„Bór” to przyjemna gra planszowa dla całej rodziny. Z powodzeniem mogą grać w nią nawet 10-latkowie. Uczestnicy zabawy stają się tutaj zaklinaczami leśnych istot, które potrafią przyrządzać magiczne mikstury, przydające się w trakcie rozgrywek. Celem gry jest oswajanie kolejnych zwierząt oraz przejmowanie kontroli nad kolejnymi obszarami. Cała rozgrywka opiera się na rzutach kośćmi do gry, które jednocześnie oferują nam spory ładunek strategiczny. Choć pierwotnie plansza do gry wygląda na dość zaawansowaną, to w rzeczywistości do takich nie należy. Zasady gry są łatwe do opanowania, a każda runda przebiega bardzo szybko i sprawnie. Wszystkiemu towarzyszy przepiękna oprawa graficzna, która zachwyca bogatą i w pełni nasyconą kolorystyką, a także elementami gry planszowej dopracowanymi z dbałością o najdrobniejszy szczegół.

Wiedźmin: Stary Świat – Rebel

Kolejna nasza propozycja to gratka dla prawdziwych fanów Wiedźmina, postaci wykreowanej przez znanego polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego. Już w czerwcu 2023 do sprzedaży trafi gra planszowa „Wiedźmin: Stary Świat”. Ta planszówka przeniesie nas do odległych czasów, zanim Geralt stał się tytułowym łowcą potworów. Użytkownicy gry mogą dołączyć do jednej z pięciu wiedźmińskich szkół, a następnie wyruszyć na szlak, żeby walczyć z mniej lub bardziej groźnymi monstrami. Rozgrywkę wygrywa ta osoba, która jako pierwsza zdobędzie cztery bądź sześć trofeów.