Gry planszowe dla dzieci — jak zorganizować Dzień dziecka z planszówką?

portaart.pl > Drukarnia  > Gry planszowe dla dzieci — jak zorganizować Dzień dziecka z planszówką?
Jak Zorganizować Dzień Dziecka Z Planszówką? zdjęcie nr 1

Gry planszowe dla dzieci — jak zorganizować Dzień dziecka z planszówką?

Organizacja Dnia Dziecka, a także szukanie idealnego prezentu dla malucha to nie lada wyzwanie dla wielu rodziców. Zarówno w jednym, jak i drugim przedsięwzięciu zawsze, ale to zawsze egzamin zdają gry planszowe. Dlaczego? Ponieważ z jednej strony stanowią doskonały pomysł na prezent, który nie tylko bawi, ale także uczy, z drugiej zaś pozwalają na ciekawą organizację czasu wolnego. Nie czekaj zatem dłużej i wybierz jedną z naszych planszówkowych pozycji. Serdecznie zapraszamy!

Gry planszowe dla dzieci — dlaczego warto?

Dzień Dziecka to szczególna okazja, aby zaszczepić w naszych dzieciach pasję do gier planszowych. A te stanowią nie tylko idealną rozrywkę i sposób na ciekawie spędzony czas, ale co ważne pomagają w rozwijaniu umiejętności społecznych, kreatywności i samodzielnego podejmowania decyzji. W tym poradniku zebraliśmy najciekawsze tytuły planszówek dla dzieci, które z pewnością będą niesamowitą atrakcją nie tylko z okazji Dnia Dziecka, ale także na co dzień.

Jakie gry planszowe dla dzieci będą dobrym wyborem?

Na rynku gier planszowych znaleźć można całe spektrum ,mniej lub bardziej popularnych planszówek dla dzieci w różnym wieku. Pomiędzy nimi znajdują się również takie pozycje, które przypadną do gustu zarówno najmłodszym graczom, jak i tym nieco starszym. Oto kilka z naszych propozycji:

  1. “Dixit”

    “Dixit” to gra karciana, która wymaga wyobraźni i umiejętności opowiadania historii. Każdy uczestniczący w rozgrywce gracz otrzymuje karty z ilustracjami i musi wybrać jedną, a następnie wymyślić krótkie zdanie, które ją opisze. Pozostali gracze muszą wybrać kartę, która ich zdaniem najlepiej pasuje do opisu.

  2. “Dobble”

    “Dobble” to szybka gra planszowa obserwacyjna, która wymaga odpowiedniego refleksu i spostrzegawczości. Całość gry planszowej składa się z kart z różnymi symbolami, z których każda karta ma jeden symbol wspólny z innymi kartami. Gracze muszą jak najszybciej znaleźć ten symbol i położyć swoją kartę na stosie.

  3. “Ticket to Ride”

    “Ticket to Ride” to gra strategiczna, która wymaga umiejętności planowania i podejmowania szybkich decyzji. Gracze budują kolejne połączenia między miastami, zdobywając punkty za każde zrealizowane połączenie.

  4. “Catan”

    “Catan” to popularna gra strategiczna, która wymaga umiejętności negocjowania i handlowania. Gracze rywalizują o zasoby i tereny na fikcyjnej wyspie.

  5. “Karuba”

    “Karuba” to gra planszowa, która wymaga umiejętności logicznego myślenia i planowania. Gracze muszą wskazywać drogę swoim poszukiwaczom skarbów, przesuwając kafelki planszy i uważając na przeszkody.

  6. “Carcassonne”

    “Carcassonne” tak jak “Karuba” jest grą planszową, która wymaga zdolności do strategicznego myślenia i planowania. Gracze budują wspólnie miasto, łącząc ze sobą kafelki planszy.

  7. “Splendor”

    Do gry planszowej “Splendor” wymagane są umiejętności zarządzania zasobami i planowania odpowiedniej strategii. Gracze zbierają klejnoty i inwestują w karty, zdobywając w ten sposób punkty.

  8. “Pandemic”

    “Pandemic” to z kolei gra kooperacyjna, która wymaga umiejętności współpracy i koordynacji działań. Gracze walczą z globalną pandemią, próbując powstrzymać jej rozprzestrzenianie.

Gry planszowe dla dzieci na zamówienie — PortaArt

Zaprezentowane przez nas tytuły gier planszowych z pewnością spełnią oczekiwania każdego małego gracza. Jeśli jednak chcemy pójść o krok dalej i przygotować dla naszego malucha spersonalizowaną wersję ulubionej gry, lub wariant z elementami gry planszowej np. z ulubionych bajek, czy filmów, to również mamy taką możliwość.

Producent gier planszowych na zamówienie PortaArt z Poznania z chęcią wykona taką usługę. Zamawiana gra planszowa na prezent z okazji Dnia Dziecka może być mniej, lub bardziej zaawansowana. Wszystko tak naprawdę zależy od naszej inwencji twórczej.