Opakowania produktowe dla branży beauty – na jakie postawić?

portaart.pl > Drukarnia  > Opakowania produktowe dla branży beauty – na jakie postawić?
Opakowania produktowe dla branży beauty - na jakie postawić?

Opakowania produktowe dla branży beauty – na jakie postawić?

Opakowania na kosmetyki to pierwszy element, który zwraca uwagę klientów przy zakupie. A więc pierwszy, który sprzedaje. Jeśli opakowanie produktowe nie będzie zachęcające i rzucające się w oczy, to klient może nie zainteresować się kosmetykiem, nawet jeśli ten będzie miał fenomenalny skład. O ile etykiety produktów kosmetycznych muszą posiadać ściśle określone informacje, o tyle w kwestii opakowania możemy nieco puścić wodze fantazji. Jakie opakowania dla kosmetyków wybrać? Jakie obecnie panują trendy w branży beauty? Jak przyciągnąć uwagę konsumentów? Podpowiadamy – zapraszamy do artykułu.

Czym kierować się przy wyborze opakowań na kosmetyki?

Branża beauty prężnie się rozwija. Co znaczy, że konkurencja na rynku jest coraz większa. Każdy producent kosmetyków dba o jak najlepszy skład i właściwości swoich produktów – to jasne. Jednak to nie zawsze będzie wystarczające. Często na decyzję zakupową klienta ma wpływ to, co widzi – a więc opakowanie produktowe. Oczywiście nie jest tak, że samo pudełeczko jest w stanie przekonać odbiorcę do zakupu, jednak z pewnością może zwrócić jego uwagę – a to już połowa sukcesu. Jak więc pakować kosmetyki, aby wyróżniały się na sklepowej półce czy w gąszczy internetowych ofert? Mamy kilka porad i pomysłów.

Projektowanie opakowań produktowych – Twoja szansa na sukces!

W przypadku opakowań na produkty kosmetyczne kwestie estetyczne grają pierwsze skrzypce, to oczywiste. Jednak nie możemy zapominać o tym, że opakowanie pełni również inną, bardzo ważną funkcję – chroni produkt. To istotne zarówno podczas sprzedaży stacjonarnej, jak i internetowej. Dodatkowe zabezpieczenie kosmetyku zapobiega przez uszkodzeniem produktu. Na jakie materiały warto postawić?

Opakowania z tektury litej – to jeden z najczęstszych wyborów producentów kosmetycznych, zwłaszcza tych, działających w segmencie premium. Eleganckie pudełka z tektury litej idealnie sprawdzają się jako forma promocji oraz jako opakowanie produktu luksusowego mającego trafić do sprzedaży. Tektura lita jest nieco cieńsza niż tektura falista, więc ze względu na swoja budowę, opakowania z tego materiału prezentują się lekko, subtelnie i delikatnie.

Opakowania z tektury falistej – tektura falista struktura składa się z cienkich, pofałdowanych warstw, które są umieszczone pomiędzy elementami tektury litej. Dlatego na opakowania z tego materiału zazwyczaj decydują się właściciele biznesów internetowych. Tektura falista odznacza się większa wytrzymałością, więc gwarantuje lepszą ochronę produktów podczas wysyłki.

Opakowania z kartonu – to jedno z najbardziej ekologicznych rozwiązań. Spersonalizowane pudełka z kartonu idealnie sprawdzają się zarówno przy pakowaniu kosmetyków. Najczęściej decydują się na nie producenci kosmetyków wegańskich oraz firmy, dla których ochrona środowiska ma duże znaczenie. Odpowiedni nadruk na opakowaniu kartonowym i uszlachetnienia potrafią sprawić, że takie pudełka prezentują się naprawdę estetycznie.

Opakowania z okienkiem – to znakomity sposobów na efektowne wyeksponowanie produktu przy jednoczesnym zapewnieniu mu należytej ochrony. Wiele firm z branży beauty korzysta z takich opakowań, ponieważ dzięki okienku, produkt jest od razu widoczny. To bardzo dobre rozwiązanie zarówno do sprzedaży stacjonarnej, jak i dla e-commerce.

Producent opakowań produktowych – wyróżnij się!

Druk na opakowaniach produktowych i możliwości uszlachetnienia sprawiają, że każde opakowanie na kosmetyki można spersonalizować i w pełni dostosować do swoich potrzeb i oczekiwań. Nadruk logo, grafiki, tagline’u nie stanowią żadnego problemu. Producent opakowań produktowych PortaArt zapewnia możliwość zabezpieczenia pudełek folią polipropylenową – zarówno w błysku, jak i w macie. Folia ta zwiększa trwałość opakowania i nadaje mu estetycznego, wyjątkowego designu, który wprost kochają odbiorcy produktów kosmetycznych. Jeśli więc interesują Cię spersonalizowane opakowania produktowe na kosmetyki, które cechują się najwyższą jakością i niezwykle realistycznym odzwierciedleniem barw – sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami.