Walentynki z planszówką — najlepsze gry planszowe dla dorosłych

portaart.pl > Drukarnia  > Walentynki z planszówką — najlepsze gry planszowe dla dorosłych
Walentynki Z Planszówką — Najlepsze Gry Planszowe Dla Dorosłych zdjęcie nr 1

Walentynki z planszówką — najlepsze gry planszowe dla dorosłych

Walentynki już za chwilę, a Ty nie masz pomysłu na to, jak spędzić ten dzień ze swoją drugą połówką? Nic straconego! Jednym z najlepszych i jak dla nas zawsze sprawdzonych sposobów na ten dzień, jest spędzenie go we dwoje przy dobrej planszówce. Jaka gra planszowa na Walentynki okaże się strzałem w dziesiątkę? Wybrać coś z popularnych tytułów, czy pokusić się o stworzenie własnej gry planszowej na zamówienie? Czasu coraz mniej, dlatego chętnie damy Ci kilka wskazówek, które będziesz mógł wykorzystać w dniu zakochanych.

Najlepsze gry planszowe na imprezę walentynkową

14 lutego przypada międzynarodowe święto zakochanych. To właśnie tego dnia ludzie na całym świecie ze szczególnym zaangażowaniem okazują sobie uczucia, wyznają miłość i dbają o to, by dzień upłynął w przyjemnej atmosferze. To również w tym dniu wiele osób postanawia podarować bliskiej swego sercu osobie drobny upominek, czy zorganizować wieczór tylko we dwoje. I wbrew temu, co mówią pogłoski, że święto zakochanych skierowane jest wyłącznie dla młodych osób, to również pary będące w długich wieloletnich związkach również czczą tę wyjątkową datę.

Jednym ze sposobów na wyjątkowe, ale jednocześnie ciekawe spędzenie walentynkowego wieczoru są gry planszowe. Na imprezę walentynkową sprawdzą się planszówki dla dwojga, przepełnione nie tylko pikanteryjną fabułą, ale także te śmieszne, wprowadzające graczy w wyśmienity nastrój. Jakie tytuły polecamy? Zobacz nasz 3 must have tegorocznych Walentynkowych tytułów.

1. Gierki małżeńskie

Gierki małżeńskie to gra planszowa skierowana do osób dorosłych, do której ilustrację stworzył znany artysta Andrzej Mleczko. Celem tej gry jest sprawdzenie, jak dobrze para zna się nawzajem i czy potrafią dobrze się porozumieć ze sobą. Dzięki tej grze będziecie mogli odpowiedzieć sobie na pytania:

  • Jak dobrze się znacie?
  • Czy potraficie porozumieć się bez słów?
  • Czy tworzycie zgrany duet?

Podczas rozgrywki czekać na Was będzie mnóstwo zadań i wyzwań, którym będziecie mogli stawić czoła tylko we dwoje. Gierki małżeńskie to duża dawka humoru, której podstawą jest sprawdzenie siebie oraz partnera, jego upodobań oraz przyzwyczajeń. To wyjątkowa planszówka, w którą można zagrać tylko we dwoje, lub w większym gronie przyjaciół.

2. Ego Emocje

Gierki małżeńskie to tytuł skierowany raczej do zaawansowanych stażem par. Dla nieco młodszych i mniej doświadczonych osób możemy polecić idealną grę planszową na imprezę walentynkową Ego Emocje, w której również będziecie mieli okazję sprawdzić, na ile dobrze znacie się ze swoją drugą połówką.

Zasady tej gry walentynkowej planszowej są banalnie proste. Spośród kilkuset haseł losujesz jedno, np. dotyczące tego, czy lubisz dolewać mleko do kawy i wybrać pasującą do Twoich przyzwyczajeń odpowiedź. Pozostali gracze muszą odgadnąć jaką odpowiedź wybrałeś. W grę Ego Emocje można grać zarówno we dwoje, jak i większym gronie znajomych.

3. Alias: Kobiety vs. Mężczyźni

Czasami w związku pojawia się monotonia, którą przerwać może lekka dawka rywalizacji. Szczególnie jeśli odbywa się ona na zdrowych zasadach, a przy okazji jest w stanie przynieść nam mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Chcąc poczuć taki klimat w nadchodzące Walentynki, warto zaopatrzyć się w imprezową grę planszową Alias: Kobiety vs. Mężczyźni.

Jak sama nazwa wskazuje, w grze tej będzie toczyć się odwieczna walka pomiędzy kobietami a mężczyznami. Zadaniem każdej z drużyn biorącej udział w rozgrywkach będzie wyjaśnienie za pomocą synonimów czy słów przeciwstawnych poszczególnych określeń. Jednak bez obaw, hasła zostały dopasowane do płci osób grających, dzięki czemu kobiety mogą natknąć się na słowa typu wosk, czy pilnik do paznokci, mężczyźni natomiast będą musieli zmierzyć się z takimi hasłami jak skrzynia biegów, czy pub.

Gry planszowe na zamówienie na Walentynki — PortaArt.pl

Jeśli jedna z powyższych alternatyw gier planszowych nie spełnia Twoich oczekiwań lub chciałbyś ją w jakiś sposób ulepszyć, lub dodać własne motywy, to masz jeszcze czas, aby zdecydować się na gry planszowe na zamówienie. Dzięki takiej możliwości możesz stworzyć grę planszową według własnych potrzeb.

W PortaArt od wielu lat tworzymy gry planszowe na zamówienie na różne okazje — na imprezy branżowe, dla szkół i przedszkoli, a także gry okazjonalne. Jesteśmy w stanie odtworzyć specjalnie dla Ciebie popularny tytuł planszówki z naniesionymi poprawkami według Twoich sugestii lub zaprojektować i wykonać całkowicie nową grę planszową, która będzie jedyna w swoim rodzaju. W stworzonej przez nas grze nie zabraknie dobrze wykonanej planszy do gry, pionków, kości, czy inne elementy gier planszowych. Możemy również na Twoje specjalne życzenie wyprodukować instrukcje do gier planszowych, które będą na tyle przejrzyste czytelne, że każdy nawet mało doświadczony gracz bardzo szybko załapie reguły danej gry. Nie zwlekaj i już dziś skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta, w celu omówienia szczegółów. Serdecznie zapraszamy!