Wycinanie ploterowe – stwórzmy własny szyld

portaart.pl > Drukarnia  > Wycinanie ploterowe – stwórzmy własny szyld
Wycinanie Ploterowe – Stwórzmy Własny Szyld zdjęcie nr 1

Wycinanie ploterowe – stwórzmy własny szyld

W dzisiejszych czasach praktycznie każde przedsiębiorstwo handlowo usługowe musi być wyposażone w szyld reklamowy. Często są to podświetlane kasetony, jednak nadal można spotkać klasyczne szyldy, które spełniają takie same założenia. Odpowiednio wykonany szyld przyciągnie uwagę klientów zwiększając nasze obroty. Najważniejszym aspektem posiadania szyldu jest jego wykonanie. Profesjonalnie wykonany szyld reklamowy zwiększy poczucie bezpieczeństwa u klientów, a także podwyższy nasz prestiż. Jak wykonać szyld reklamowy, który będzie pasował do naszego profilu przedsiębiorstwa?

Podstawy tworzenia szyldu

Kluczem do sukcesu w marketingu jest dobry, świeży i kreatywny pomysł. Dlatego szyld powinien nawiązywać do nazwy firmy, jej kolorystyki, oraz przedstawiać czym dana firma się zajmuje. Aby znaleźć inspirację, warto przejść się po mieście, poszukać konkurencyjnych firm oraz dokonać analizy ich szyldów. Jeżeli jakiś szyld wpadnie nam w oko, możemy skorzystać z czyjegoś pomysłu dostosowując go do swoich wymagań. Warto także zastanowić się nad stworzeniem szyldu pasującego do stylu otoczenia oraz do architektury. Reklama nie może być zbyt nachalna, ponieważ zamiast przyciągać klientów, będzie ich odpychać.

Złoty środek

Tworząc własny szyld warto unikać podstawowych błędów. Unikanie tworzenia takich samych szyldów jak ma konkurencja, lub posiadanie szyldu podobnego jak wszystkie inne przedsiębiorstwa w danym punkcie to podstawa sukcesu. Szyld musi przyciągać wzrok i uwagę, a także jasno określać jaki towar lub usługę możemy otrzymać w danym miejscu. Szyld reklamowy w formie kasetonu musi być jasny i czytelny. Jego celem jest identyfikacja marki, przez co nie powinno na nim być zbyt dużo informacji. Ponadto, szyld powinien być przejrzysty. Coraz więcej ludzi wykształca tak zwaną ślepotę banerową, która powoduje nieskuteczność reklam, na których jest dużo informacji. Dlatego szyld powinien zawierać możliwie mało informacji. Na szyldzie powinno znaleźć się kluczowe hasło, nazwa firmy oraz logo. Szyld powinien być także dostosowany do okolicy. Inaczej powinien wyglądać szyld w centrum miasta, inaczej wśród nowoczesnych wieżowców, oraz inaczej wśród zabytków.

Wycinanie ploterem

Wycinanie ploterowe to bardzo popularna forma tworzenia szyldów reklamowych. Ploter jest w stanie wycinać przeróżne kształty z materiałów takich jak styropian, kamień, szkło, folia czy tkaniny. Między innymi dlatego znajdują one zastosowanie w marketingu. Plotery są w stanie wycinać bardzo skomplikowane kształty, dlatego często wykorzystuje się je do wycinania liter naklejanych na kasetony, lub do wycinania logotypów. Ploter nadaje się także doskonale do tworzenia grawerów na powierzchniach przedmiotów takich jak długopisy firmowe, kubki czy inne małe przedmioty. Maszyna ta jest w stanie, zależnie od głowicy tnącej, wycinać profile z aluminium, czy też z pleksi, dzięki czemu jest idealnym wyborem do tworzenia własnego szyldu reklamowego. Modnym ostatnio rozwiązaniem jest wycinanie ploterem dużych liter, które następnie przyklejane są na podświetlany kaseton. Lico kasetonu zazwyczaj jest jednokolorowe, przez co dokładnie wycięte litery doskonale wyróżniają się na takim tle. Litery, czy też logo, są przyklejane do lica kasetonu, przez co nie ma możliwości uszkodzenia ich ze względu na warunki pogodowe.

Zapraszamy do kontaktu

Portaart posiada wykwalifikowaną kadrę, która jest w stanie dopasować najlepsze rozwiązanie z zakresu reklamy. Nasza firma stawia na rzetelność, przez co do każdego zamówienia podchodzimy bardzo poważnie. Nasza wykwalifikowana kadra pełna jest stale rozwijających się specjalistów, przez co możemy zagwarantować Państwu zadowolenie z naszych usług. Posiadamy także bardzo nowoczesny park technologiczny, przez co jesteśmy liderami w druku solwentowym i UV na terenie Poznania. Oprócz tworzenia szyldów, banerów czy ścianek reklamowych, możemy Państwu zaproponować wycinanie ploterem lub laserem żądanych elementów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z Portaart, gdzie przygotujemy dla Państwa satysfakcjonującą ofertę.